خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  حکم قاتل سعادت‌آباد تائید شد

حکم قاتل سعادت‌آباد تائید شد

خبرگزاری هرانا – دیوان عالی کشور حکم قصاص قاتل پرونده موسوم به سعادت‌آباد را تأیید کرد تا قاتل در یک قدمی طناب دار قرار بگیرد. دادستان تهران از اجرای حکم در هفته آینده و در صورت فراهم شدن همه مقدمات خبر داد. 

پرونده قتل مربوط به حادثه سعادت‌آباد که هفته گذشته به دیوان عالی کشور ارجاع شده بود، بعد از مشورت قضات دیوان عالی کشور صبح امروز مورد تأیید قرار گرفت. 
پیش از این دادگاه،‌ بعد از برگزاری جلسه در تاریخ ۳۰ آبان امسال، یعقوب را به اتهام قتل به قصاص، به اتهام رابطه نامشروع با کیمیا به تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق و به اتهام قدرت‌نمایی با چاقو به ۲ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده بود. 

صبح روز ۶ آبان امسال، اهالی خیابان‌های منتهی به میدان کاج واقع در منطقه سعادت‌آباد، با فریادهای کمک‌خواهی مرد جوانی به خیابان آمدند. 

مردم در خیابان، جوانی را مشاهده کردند که توسط شخص دیگری به‌شدت مجروح شده و فرد ضارب به هیچ‌کس اجازه دخالت برای نجات جوان مصدوم را نمی‌دهد. 

بعد از گذشت دقایق طولانی از این حادثه، نه مردم و نه مأموران پلیس حاضر در صحنه به خود اجازه برخورد با عامل این جنایت را ندادند تا اینکه جوان مجروح مقابل چشمان مردم و مأموران پلیس جان داد. 

با توجه به حساسیت فوق‌العاده‌ای که بعد از این قتل در سطح جامعه ایجاد شد، رئیس قوه‌قضاییه دستور داد تا پرونده به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت رسیدگی شود. 

همچنین جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به این مطلب که حکم متهم پرونده قتل در میدان کاج سعادت‌آباد به همان کیفیتی که در حکم دادگاه بدوی به آن اشاره شده بود از سوی دیوان عالی کشور تایید شده گفت: البته درباره متهم ردیف دوم این پرونده که اولیاء دم نسبت به مجازات وی اعتراض داشتند از سوی دیوان پذیرفته نشده است. 

وی خاطرنشان کرد: قرارمان این است که در صورت اینکه اولیاء دم تقاضای اجرای حکم قصاص داشته باشند این حکم هفته آینده به همان کیفیتی که در حکم دادگاه بدوی به آن اشاره شده اجرا شود. 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر زمان و نحوه اجرای حکم گفت: این حکم قرار است در ملاء عام انجام شود اما از آنجا که اجرای آن نیازمند مقدماتی است اجازه دهید در زمان مقرر موضوع به اطلاع خبرنگاران رسانه‌ها برسد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید