خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۵ دی ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۵ ساعت ۰:۵۱:۲۹

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بازجویی در گذرگاه های ورودی به شهر سنندج

هرانا؛ بازجویی در گذرگاه های ورودی به شهر سنندج

خبرگزاری هرانا – در پی اعلام تاریخ اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیفی نیروهای امنیتی و انتظامی اقدام به بازرسی و بازجویی از هموطنان کرد در گذرگاه های ورودی به شهر سنندج می کنند.

خانواده های برخی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج و خانواده های  و برخی از جانباختگان سالهای اخیر که قصد ورود به شهر سنندج  جهت شرکت در تجمع را داشته اند به گزارشگر هرانا گفتند “از ساعاتی پیش برای ممانعت از شکل گیری تجمعات اعتراضی در شهر سنندج نیروهای امنیتی اقدام به بازرسی و بازجویی از مسافران میکنند.”

 

گفتنی است، برخی از هموطنان از شهرهای اطراف سنندج برای مخالفت با اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیفی راهی این شهر شده اند و قصد شرکت در تجمع مقابل زندان مرکزی سنندج را داشتند.

گزارشات حاکی است علی رغم پراکنده شدن تجمع مقابل زندان همچنان برخی از شهروندان در اطراف زندان و در انتظار شنیدن خبر لغو حکم اعدام این زندانی بسر می برند.

شایان ذکر است، ریاست زندان سنندج برای ممانعت از ادامه تجمع مردم در بین تجمع کنندگان حاضر شده و اعلام کرد که حکم این زندانی اجرا نخواهد شد، این در حالی است که خانواده این زندانی از آن به عنوان حربه ای برای کاهش اعتراضات و اتمام تجمع یاد کرده اند.

الهه لطیفی خواهر این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام کرد که در ساعت ۴:۳۰ مجددا با همراه پدر و مادرش به مقابل زندان خواهند رفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید