خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نوید محبی، جوانترین وبلاگ نویس زندانی در جهان، امروز از زندان آزاد شد

نوید محبی، جوانترین وبلاگ نویس زندانی در جهان، امروز از زندان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – با گذشت نزدیک به حدود صد روز از بازداشتِ نوید محبی، فعال مدنی و جوان‌ترین وبلاگ‌نویس زندانی جهان در استان مازندرانِ ایران، وی روز شنبه چهارم دی ماه ٨٩، در حالیکه به سه سال حبس در پنج سال تعلیق محکوم شده بود، از زندان آزاد گردید.

این فعال مدنی نوجوان، یکشنبه ۲۳ آبان در دادگاه انقلاب شهر آمل محاکمه شده بود، که قاضی دادگاه- در حالیکه وکیل مدافع محبی حضور نداشت- وی را به “اقدام علیه امنیت ملی” ، “توهین به بنیان‌گذار و رهبر فعلی جمهوری اسلامی”، “تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با رسانه‌های بیگانه” و “عضویت در کمپین یک میلیون امضاء و حمایت از اعضای آن” متهم و برای اتهام “توهین به بنیانگذار و رهبر فعلی جمهوری اسلامی”، به دفتر خاطرات ۱۲ تا ۱۶ سالگی این وبلاگ‌نویس استناد کرده بود.

به گزارش منابع خبری جرس، این وبلاگ نویس که از ۲۷ شهریورماه در بازداشت به سر می‌برد، بعد از آنکه به سال حبس در پنج سال تعلیقی، محکوم شده بود، روز شنبه چهارم دی ماه ٨٩، از زندان آزاد شد.

چندی پیش، سازمان گزارشگران بدون مرز از نوید محبی، با عنوان “جوان‌ترین وبلاگ‌نویس زندانی جهان” نام برد و همچنین، جمعی از وبلاگ‌نویسان، فعالان مدنی و زنان با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ادامه‌ی بازداشت و بلاتکلیفی نوید محبی اعتراض کرده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید