خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, 26th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۳ ساعت ۱۲:۰۲:۲۵

    خانه  > اقلیت های ملی  >  بازداشت حسین محمدی الوار، یکی دیگر از فعالان مدنی آذربایجان

بازداشت حسین محمدی الوار، یکی دیگر از فعالان مدنی آذربایجان

خبرگزاری هرانا – حسین محمدی الوار فعال مدنی آذربایجانی و از هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی، روز سه شننبه ۱۴ اردی بهشت ماه توسط ماموران اداره اطلاعات تبریز بازداشت شده است.

به گزارش ساوالان سسی، ماموران اداره اطلاعات تبریز ساعاتی چند پس از تماس تلفنی این فعال مدنی آذربایجانی با مدیر عامل تیم فوتبال تراکتورسازی با مراجعه به منزل پدری محمدی بدون در دست داشتن حکم جلب وی را بازداشت و اقدام به تفتیش منزل کرده اند. مامورین پس از تفتیش خانه کامپیوتر، کتاب ها و سایر وسایل شخصی وی را با خود برده اند.

بازداشت این فعال مدنی آذربایجانی پس از آن صورت می گیرد که وی طی تماسی تلفنی با مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی خواهان پیگیری مسئله توهینهای نژادپرستانه حدود سیزده هزار تماشاگر فارس به آذربایجانی ها در جریان مسابقه فوتبال بین تیمهای تراکتورسازی و مس کرمان از مجاری قانونی و شکایت مسئولین تیم تراکتورسازی به فدراسیون فوتبال ایران شده بود.

هم چنین نزدیکان خانواده محمدی خبر از نگهداری وی در سلول های انفرادی اداره اطلاعات تبریز می دهند. به گفته این منابع، وی روز شنبه ۱٨ اردیبهشت ٨۹ با منزل تماس گرفته و از بازداشت خود در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز خبر داده است.

گفتنی است محمدی پیش از این نیز در جریان همایش دفاع از دریاچه ارومیه در ۱۳ فروردین ۸۹ بازداشت و به قید ضمانت آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید