خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳ دی ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۳ ساعت ۲۱:۱۶:۳۳

    خانه  > اقلیت های ملی  >  برگزاری دادگاه علیمرادی – صدوقی فعالین مدنی آذربایجان و علی عافیت در تبریز

برگزاری دادگاه علیمرادی – صدوقی فعالین مدنی آذربایجان و علی عافیت در تبریز

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات محمد علیمرادی، عبدالله صدوقی فعالین مدنی و هوادار تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز  وعلی عافیت مدیر چاپخانه عافیت روز یکشنبه۱۲ دی ماه ۸۹ در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار می شود.

بازداشت علیمرادی و صدوقی پس از چاپ و انتشار گسترده پوستر تبلیغاتی مجوزدار تیم فوتبال تراکتورسازی به زبان ترکی آذربایجانی صورت گرفته بود.

محمد علیمرادی فعال مدنی آذربایجانی و از هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز ۱۳ بهمن ۸۸ پس از تحمل ۱۳ روز بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۰ میلیون تومانی و عبدالله صدوقی در ۲۸ دی ۸۸ بازداشت و روز چهارشنبه ۱۹ اسفند ٨٨ پس از تحمل ۵۲ روز بازداشت به قید وثیقه ۲۰ میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد شد.

اتهام علیمرادی تبلیغ علیه نظام از طریق چاپ و تکثیر پوستر تبلیغاتی تیم تراکتورسازی تبریز و بر اساس کیفرخواست صادره اتهام صدوقی روزنامه نگار آذربایجانی اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم بر علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و ارتباط با بیگانگان عنوان شده است و استنادات دادستان برای طرح این اتهامات چاپ و پخش پوستر تبلیغاتی تیم فوتبال تراکتورسازی با نوشته هایی به زبان ترکی آذربایجانی و مصاحبه با رادیو فردا و رادیو زمانه عنوان شده است.

علی عافیت مدیر چاپ عافیت و نگار بزرگترین مرکز چاپ شمال غرب کشور به جهت چاپ پوسترهای تراکتور ۲۱ بهمن ۸۸ پس از تحمل ۱۰ روز بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان تبریز آزاد شده بود.

مسابقات تیم تراکتورسازی تبریزدر ماههای اخیر به صحنه طرح مطالبات ملی و زبانی آذربایجانیها تبدیل گشته است و دهها هزار ترک آذربایجانی با حضور در استادیومهای فوتبال با در دست داشتن پارچه نوشته هایی به زبان ترکی آذربایجانی در حمایت از این تیم آذربایجانی شعارهایی نظیر «یاشاسین آذربایجان»، «تورک دیلینده مدرسه» سر می دهند و ماموران امنیتی ایران سعی در محدود کردن بروز احساسات ملی آذربایجانیها پس از مسابقات این تیم را دارند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید