خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱ دی ۱۳۸۹, 23rd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۱ ساعت ۱۹:۰۰:۴۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وبلاگ «مهار بیابان‌زایی» فیلتر شد

وبلاگ «مهار بیابان‌زایی» فیلتر شد

خبرگزاری هرانا –  این وبلاگ محیط زیستی که توسط محمد درویش، عضو هیأت علمی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور نوشته می‌شد، روز گذشته فیلتر شد. 

سال گذشته وبلاگ مهار بیابان‌زایی در بین ۱۸۷وبلاگ محیط‌زیستی از تمام جهان، رتبه سوم را کسب کرده بود. همچنین عنوان وبلاگ‌نویس برتر در سال ۸۷ به درویش اختصاص یافت.  وبلاگ مهار بیابان‌زایی به مرجعی برای طرفداران محیط‌زیست تبدیل شده و برخی از اخبار محیط‌زیست برای نخستین‌بار و پیش از آنکه توسط سایت‌های خبری و خبرگزاری‌ها منتشر شود در این وبلاگ منتشر شده و به قلم مهندس درویش تحلیل می‌شد. 

محمد درویش در گفت‌وگو با آفتاب، گفت: «هدف از راه‌اندازی این وبلاگ تنها ظرفیت‌سازی در محیط‌زیست و منابع طبیعی کشور بود. چنانکه در اصل ۵۰ قانون اساسی آمده است و مقامات رسمی کشور نیز پیوسته بر آن تاکید کرده‌اند.» 

او افزود: «رییس‌جمهور در اجلاس کپنهاگ گفته بود که من دست‌کسانی که در این حوزه کار می‌کنند می‌بوسم و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در جشنواره رسانه و محیط‌زیست بر ظرفیت‌‌سازی و فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط‌زیست تاکید کرد.» 

درویش گفت: «من نیز در راستای فرهنگ‌سازی حفظ محیط‌زیست اقدام می‌کردم تا محتوای فارسی وبلاگ‌های محیط زیستی افزایش یابد.» 

درویش تاکید کرد: «پیش از فیلترینگ وبلاگ حتی یک تذکر هم دریافت نکردم. بهتر آن بود که اگر تخلفی در وبلاگ‌نویسی از من سر زده بود، تذکر داده می‌شد.»

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید