خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۳ ساعت ۱۰:۰۹:۰۳

    خانه  > زندانیان  >  وضع بحرانی بندهای زنان زندان اوین به علت شیوع بیماری در میان زنان زندانی

وضع بحرانی بندهای زنان زندان اوین به علت شیوع بیماری در میان زنان زندانی

خبرگزاری هرانا – وضع بهداشتی بندهای زنان در زندان اوین از نظر بهداشتی کاملا بد و غیربهداشتی گزارش شده است.

به گزارش کلمه، برخی از زندانیان سیاسی زن در تماس با خانواده های خود گفته اند که در همه بندهای زنان بویژه اندرزگاه چهار وضعیت بهداشت بسیار نامناسب است و حتی بیماری هایی از قبیل شپش و عفونت های زنانگی و همچنین گلو دردهای چرکین رواج پیدا کرده است. بسیاری از این بیماری ها در برخی از زنان به قدری مزمن شده است که به آنتی بیوتیک ها نیز مقاومت پیدا کرده اند. چند روزی است که آب گرم نیز برای حمام کردن وجود ندارد و همه زندانیان زن با آب سرد حمام می کنند.

به گفته زنان زندانی مسوولین زندان نسبت به مداوای این بیماران اقدام نمی کنند و اعتراض های پی در پی زندانیان زن نیز تاکنون اثری نداشته است.

زندانیان زن همچنین از نظر مواد غذایی نیز دچار مضیقه شدید هستند و فروشگاه زندان برای ارائه موادغذایی به آنان محدودیتهای زیادی دارد. در حالی که غذای زندان ناکافی و بدون کیفیت است است، دست کم به آنان این اجازه داده نمی شود که مواد غذایی مورد نیاز خود را با پول شخصی خود از فروشگاه زندان خریداری کنند.

زندانیان زن به خاطر تغذیه نامناسب، دچار نقص سیستم ایمنی شده اند و به همین دلیل مرتب بیمار می شوند.

براساس گزارش های دریافتی از داخل اوین، چند شب پیش یک زندانی زن در قرنطینه اوین به علت ترکیدگی آپاندیس درگذشت که علت آن عدم رسیدگی ماموران به وی و نرساندنش به بهداری اوین گزارش شده است.

از ساعت ۱۰ شب تا ۷ صبح که درهای سلول ها و بندها بسته می شود، ماموران هیچ کنترلی بر وضعیت زندانیان ندارند و اگر دچار بیماری و یا مشکلی بشوند، ماموران نظارتی بر آنها ندارند و در چنین ساعت هایی کسی قادر به رساندن کمک های پزشکی به زندانیان نیست.

تعداد زیادی از زندانیان سیاسی زن بویژه زندانیان حوادث پس از انتخابات در بندهای عمومی اوین نگه داری می شود و اوضاع نامناسب بهداشتی در هفته های اخیر به نگرانی این خانواده های زندانیان سیاسی افزوده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید