خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بی‌خبری مطلق از نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار زندانی / تداوم نگهداری وی در سلول انفرادی

بی‌خبری مطلق از نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار زندانی / تداوم نگهداری وی در سلول انفرادی

خبرگزاری هرانا – با وجود گذشت ۵۰ روز از بازداشت نازنین خسروانی، روزنامه نگار دربند، او به جز یک تماس تلفنی، هیچ ارتباط دیگری با خانواده اش نداشته است.

به گزارش جرس، این موضوع و تداوم نگهداری خسروانی در سلول انفرادی، موجب نگرانی بیش از حد خانواده این روزنامه نگار شده است. آنها در مدت بازداشت نازنین، هر هفته برای ملاقات وی به زندان اوین مراجعه کرده اند اما هر بار مسئولان بند ۲۰۹ با برخوردهای نامناسب، به خانواده او گفته اند که وی ممنوع الملاقات است.

خانواده نازنین خسروانی که تنها در روزهای اول بازداشت وی، یک بار به مدت دو یا سه دقیقه به صورت تلفنی با او صحبت کرده اند، بی خبری برایشان بسیار نگران کننده است و از مسئولان قضایی خواسته اند که اجازه تماس یا ملاقات وی را با خانواده اش فراهم کنند.

اعظم افشاریان، مادر نازنین خسروانی، چند روز پیش و در پی روزها بی خبری از دخترش، نامه ای را خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشت. او در این نامه به شرح پیگیری های متعدد خود برای اطلاع یافتن از وضعیت دخترش پرداخت و تاکید کرد که هدفش از ارسال نامه به قاضی القضات جمهوری اسلامی، ارائه یک پرسش بلاجواب از سوی
سایر مقامات قضایی به مقام ارشد قوه قضاییه جمهوری اسلامی است، تا شاید با پاسخ به آن، دامن این نظام از اتهام عدم کفایت در ارائه یک رفتار منطقی و انسانی پاک شود.

اعظم افشاریان همچنین در این نامه از ریاست قوه قضاییه پرسید: آیا انسانیت اجازه بی خبر گذاشتن چهل و چند روزه یک خانواده از دخترش را می دهد؟ آیا این برخورد با شرع مقدس همخوانی دارد؟

نازنین خسروانی، سابقه همکاری با روزنامه های اصلاح طلب بنیان، شرق، کارگزاران، بهار و نوروز را داشته است. او در زمان بازداشت در جایی مشغول به کار نبود، چرا که همه این روزنامه ها توقیف شده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید