خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱ دی ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۱ ساعت ۷:۲۰:۴۳

    خانه  > اصناف  >  هرانا؛ تداوم فشارهای امنیتی بر دکتر سیف زاده استاد دانشگاه تهران

هرانا؛ تداوم فشارهای امنیتی بر دکتر سیف زاده استاد دانشگاه تهران

خبرگزاری هرانا – فشارها و تهدیدها بر اساتید منتقد دولت احمدی نژاد در دانشکده حقوق دانشگاه تهران همچنان ادامه دارد. این فشارها که همراه با تهدید و آزار و اذیت اساتید است، پس از وقایع و رخدادهای انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به اوج خود رسیده است.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران(هرانا)، با توجه به هزینه سیاسی اخراج یا بازنشستگی اساتید مخالف دولت، سیستم امنیتی در سالهای اخیر روند جدیدی را در پیش گرفته است و با ایجاد آزار و اذیت توسط عوامل خود و همچنین تنگ نمودن عرصه بر اساتید منتقد آنها را مجبور به استعفاء یا اعلام بازنشستگی می نماید. از جمله این اساتید می توان از دکتر سید حسین سیف زاده استاد برتر علوم انسانی دانشکده حقوق دانشگاه تهران نام برد.

دو ماه پیش هنگامی که خبر بازجویی سه ساعت و نیمه و توهین مکرر به این استاد در این خبرگزاری انعکاس یافت نهادهای امنیتی وابسته به دولت در دانشگاه، فشار بسیاری را بر این استاد مبنی بر تکذیب خبر فوق وارد آوردند و در حالی که ایشان خبر فوق را تکذیب ننموده بود بسیاری از سایت های دولتی مانند فارس و جهان نیوز که ید طولایی در انتشار اخبار کذب دارند اقدام به تکذیب خبر بازجویی از جانب ایشان نمودند.

بنا به اظهارات دانشجویان، بسیج دانشجویی دانشکده حقوق که ارتباط سیستمیک و روشنی با نهادهای امنیتی دارد به تازگی با حضور در سر کلاس های درسی دکتر سیف زاده اقدام به عکاسی از این استاد هنگام شوخی با یکی از دانشجویان نموده و با انتشار این عکس در اینترنت خبری به عنوان ضرب و شتم دانشجویان توسط دکتر سیف زاده منتشر نموده است که با توجه به لو رفتن هویت شخص عکاس و ترس از برخورد قضایی افراد مذکور اقدام به حذف این خبر می نمایند. ضبط کردن صدای این استاد در سر کلاس های درسی و نوشتن شکوائیه علیه وی به نهادهای مختلف امنیتی و دولتی از دیگر کارهای بسیج دانشجویی این دانشکده عنوان شده است. شنیدها همچنین حاکیست علاوه بر انتشار اخبار کذب برخی از اعضای وابسته به بسیج گاهاً اقدام به فحاشی و توهین مستقیم به این استاد و اساتید منتقد دیگر می نمایند.

بنا بر اظهارات دانشجویان روز گذشته دکتر سیف زاده در ابتدای کلاس درسی خود خطاب به دانشجویان از تداوم این فشارها و آزار و اذیت ها گله نموده و شرایط ایجاد شده برای ادامه تدریس اش را در دانشکده حقوق غیر قابل تحمل عنوان نمود.

شایان ذکر است که اول آبان ماه سالجاری دکتر سیف زاده به حراست دانشگاه تهران فراخوانده شده و به مدت سه ساعت و نیم توسط ماموران وزارت اطلاعات در خصوص مباحث مطرح شده در سر کلاس های درسی اش بازجویی گردید. در همان تاریخ برخی از سایت های خبری نیز از اهانت و برخورد فیزیکی با این استاد در حین بازجویی اخباری را در سایت های خود درج نمودند. در سال های گذشته فشار نیروهای امنیتی و حامی دولت منجر گردید تا اساتید مطرحی از این دانشکده چون دکتر حسین بشیریه و دکتر شفیعی اقدام به ترک کشور نمایند.
دکتر سید حسین سیف زاده دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از دانشگاه سانتاباربارا کالیفرنیا و فوق دکترای علوم سیاسی از دانشگاه هاروارد می باشد. وی تاکنون بیش از بیست جلد کتاب تالیف نموده است که تعداد قابل توجهی از تالیفات وی نیز موفق به دریافت مجوز چاپ نگردیده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید