خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱ دی ۱۳۸۹, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۱ ساعت ۷:۰۶:۳۹

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ احتمال آسیب دیدگی نخاعی مهندس محمد رضا صادقی در زندان اوین

هرانا؛ احتمال آسیب دیدگی نخاعی مهندس محمد رضا صادقی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا –  مهندس محمد رضا صادقی یکی از شش هوادار آقای بروجردی که در ۱۷ آبان ماه ۱۳۸۹ پس از یورش نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شده بود، تحت شکنجه های طاقت فرسا قرار دارد.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران(هرانا)، نامبرده بر اثر ضربات شدید بازجویان و شکنجه های وارده، دچار بی حسی از ناحیه پا گردیده و قادر به حرکت نبوده و احتمال آسیب دیدگی نخاعی وجود داردکه برای تایید این موضوع نظر یک پزشک متخصص ضروریست .
به رغم گذشت ۴۵ روز از بازداشت مهندس محمد رضا صادقی ، خانواده ایشان تاکنون موفق به کسب هیچ گونه اطلاعی در مورد وضعیت ایشان نشده اند.
گفتنی است این زندانی ۳۸ ساله، کارمند سابق رسمی اداره انفورماتیک و فن آوری اطلاعات شرکت دولتی دخانیات بوده و قبلا دو بار در مهرماه ۱۳۸۵ و آذر ماه  ۸۶ توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شده بود. ایشان در طول مدت بازداشت در زندانهای ولایت فقیه، تحت شکنجه های طاقت فرسا قرار داشت که در نتیجه چنین فشارهایی مبتلا به عوارض قلبی، ریوی و همچنین عوارض آرتریت روماتوئیدی ناشی از زندان گردید که اسناد پزشکی آن موجود است. معاینات پزشکان متخصص نشان می دهد بعلت ابتلای نامبرده به نارسائی شدید قلبی، محیط زندان برای ایشان بسیارخطرناک می باشد.
خانواده وی ضمن اعلام این موضوع که فرزندشان هیچ گناهی بجز پایبندی به عقاید صلح جویانه آقای بروجردی ندارد، از کلیه سازمانها و نهادهای حقوق بشری مصرانه تقاضا دارند برای نجات جان فرزندشان اقدامی فوری به عمل آورند

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید