خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ آزادی پدر نوکیش مسیحی بعد از ۱۳ روز بازداشت

هرانا؛ آزادی پدر نوکیش مسیحی بعد از ۱۳ روز بازداشت

خبرگزاری هرانا – هاشم کریمی” پدر “حسین کریمی” از نوکیشان مسیحی توسط ماموران لباش شخصی در خانه خود بازداشت شده بود روز گذشته آزاد و پس از آن به بیمارستان شهید رجایی کرج منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران (هرانا) روز گذشته هاشم کریمی پس از آزادی به علت فشار بیش از حد در زندان به بیمارستان شهید رجایی منتقل شد.

لازم به ذکر است که آثار کبودی ضرب و شتم بر دو دست، پاها و کمر وی نمایان بوده است.

لازم به یاد آوریست “حسین کریمی” از نوکیشان مسیحی ساکن کرج تا کنون بدفعات بخاطر اعتقاد و باورهای مسیحی خود بازداشت شده است . وی یکبار در تاریخ ۲۶ آبانماه ۱۳۸۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انگشت نگاری و اخذ تعهد مبنی بر عدم فعالیت های مسیحی پس از چهار روز آزاد شد.

همچنین در نوبت دیگر در مورخه ۱۱ بهمن همان سال نیز بار دیگر بازداشت شد که در نهایت به اتهام عضویت در کلیساهای خانگی ، بشارت انجیل ، برپایی جلسات کلیسایی درخانه ، در مورخه ۲۵ اسفند ماه ۱۳۸۷ در دادگاه انقلاب اسلامی شعبه ۱۹ دادیاری کرج ایشان به دو سال حبس تعلیقی محکوم گردید.

بر این اساس بازداشت هاشم کریمی پدر حسین کریمی به منزله فشار بر این پدر سالخورده و خانواده وی می باشد تا از این طریق فرزند ایشان “حسین کریمی” را که در حال حاضر در خارج از کشور بسر می برد وادار کنند تا به کشور بازگردد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید