خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۹, 28th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۳۰ ساعت ۱۰:۱۵:۳۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت رویا قنبری و یورش نیروهای امنیتی برای دستگیری فتانه نوری

بازداشت رویا قنبری و یورش نیروهای امنیتی برای دستگیری فتانه نوری

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه، ۲۹ آذرماه، رویا قنبری، شهروند بهایی ساکن ساری بدون ارائه حکم قضایی بازداشت شد. در اقدامی دیگر، روز یک شنبه یازده مامور امنیتی با ارائه حکم دست نویس کتبی بازداشت فتانه نوری، همسر امید قنبری، منزل پدر و پدر شوهر او را مورد تفتیش قرار دادند.

بنا بر گزارش های رسیده، رویا قنبری، خواهر امید قنبری که هم اکنون در بازداشت است، در پی فشارهای مداوم چندهفته اخیر ماموران امنیتی بر روی خانواده اش، برای پاسخگویی به برخی سوالات به ستاد خبری مراجعه کرده بود، طی تماس تلفنی خبر بازداشت خود را به خانواده اش اعلام کرد. همچنین ماموران اطلاعات ساری روز یک شنبه، با تفتیش منزل پدری فتانه نوری، او را به صورت شفاهی و به منظور ادای پاره ای از توضیحات، و تحویل دادن لباس های امید، برادر رویا قنبری که در بازداشت است، به اداره اطلاعات احضار کرده بودند. ماموران امنیتی صبح روز دوشنبه، همسر خانم قنبری را که برای تحویل لباس های امید قنبری به اداره اطلاعات مراجعه کرده بود تهدید کردند که چنانچه تا ساعتی دیگر همسر خود را تحویل اطلاعات ندهد با حکم قانونی جلب خواهند شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این درحالی است که پس از تفتیش منزل، از اداره اطلاعات چهار بار با منزل آقای قنبری تماس گرفتنه شد. در تماس اول آقای امید قنبری از موقعیت مکانی همسرش پرسید و در تماس بعدی با نگرانی از وضعیت پدر و مادر پیرش که شاهد بی حرمتی و هتاکی مامورین بودند، پرس و جو کرد. در تماس های بعدی، بازجوی اطلاعات مجددا از خانم رویا قنبری درخواست کرد که فردا صبح خود را به ستاد خبری به جهت ملاقات با برادرش و پاسخ به پاره ای سوالات معرفی کند.

همچنین بر اساس گزارش های رسیده، یازده تن از ماموران امنیتی، بعد از ظهر روز یک شنبه ۲۸ آذرماه، با ارائه حکمی دست نویس مبنی بر بازداشت فتانه نوری، همسر امید قنبری به منزل پدر و پدرهمسر ایشان مراجعه کرده و به رغم آن که در حکم دست نویس ارائه شده تنها جهت بازداشت فتانه نوری صادر شده بود، اقدام به تفتیش وسایل منزل پدرشوهر او کردند.

ماموران در این یورش، ضمن بی حرمتی به مقدسات آیین بهایی و هتاکی به اعضای خانواده، کتب بهایی و یک نسخه قدیمی “قرآن مجید”، تعدادی سی دی و یک دستگاه رسیور را ضبط کرده و به همراه بردند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید