خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۹, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۳۰ ساعت ۹:۵۵:۲۹

    خانه  > زندانیان  >  نسرین ستوده به اعتصاب غذای خود پایان داد

نسرین ستوده به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – گزارش ها حاکی است نسرین ستوده، وکیل دادگستری دربند که در زندان به اعتصاب غذا دست زده بود، روز دوشنبه به اعتصاب غذای خود پایان داده است. همسر خانم ستوده در گفت وگو با رادیو فردا این خبر را تایید کرد.

رضا خندان، همسر خانم ستوده گفته که در پی اعتصاب غذا و وخامت حال خانم ستوده، وی روز چهارشنبه هفته پیش به بهداری زندان منتقل شده بود و پس از آن اعلام کرد به طور موقت و به خاطر «مسئولیت مادرانه» در قبال دو فرزندش، اعتصاب غذای خود را شکسته است.

به گزارش رادیو فردا، نسرین ستوده، پیشتر هم از سوم مهرماه اعتصاب غذا کرده بود ولی بعد از مدتی و حوالی روز چهارم آبان، آن را شکسته بود. خانم ستوده، از ابتدای زمانی که دستگیر شده و به زندان افتاد، درخواست هایی را مطرح کرده و گفته بود اگر به آن ها عمل نشود، به اعتصاب غذا دست خواهد زد.

این وکیل دادگستری به دلیل شرایط نگهداری و همچنین به روند پرونده اش اعتراض هایی داشته و دارد و گفته بود در صورتی که به خواسته های او عمل شود، اعتصاب غذایش را خواهد شکست.

این سومین باری است که خانم ستوده دست به اعتصاب غذا می زند.

خانم ستوده، از فعالان جنبش زنان و وکیل دادگستری است که در روز ۱۳ شهریور ماه بازداشت شده و در زندان اوین به سر می برد. دادگاه خانم ستوده روز ۲۴ آبان ماه در دادگاه انقلاب و به اتهام هایی چون «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر» برگزار شده و هنوز حکم دادگاه اعلام نشده است.

به تازه گی اتهام جدیدی به پرونده خانم ستوده اضافه شده و قرار است در مورد «بی حجابی» هم تحت پیگیری قرار گیرد و دادگاه دیگری در دی ماه سال جاری قرار است برگزار شد.

تا کنون سازمان‌های حقوق بشری بسیاری نظیر عفو بین‌الملل، دیده‌بان حقوق بشر،‌گزارشگران بدون مرز و همچنین شخصیت‌های سیاسی و مدنی نظیر واسلاو هاول، رئیس جمهور پیشین جمهوری چک، شیرین عبادی، حقوقدان و زهرا رهنورد، همسر میر حسین موسوی، بازداشت خانم ستوده را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری وی شده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید