خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۳ ساعت ۸:۳۰:۰۴

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ آغاز اعتصاب عمومی در کردستان / گزارش اولیه

هرانا؛ آغاز اعتصاب عمومی در کردستان / گزارش اولیه

خبرگزاری هرانا – به دنبال انتشار فراخوان نهادها، تشکلات مدنی، احزاب و شخصیتهای سیاسی کرد مبنی بر اعتصاب عمومی به نشانه اعتراض به اعدام های نوزده اردی بهشت، و تلاش برای توقف روند اجرای حکم اعدام فعالین سیاسی و مدنی بازمانده، برای امروز پنج شنبه مورخ ۲۳ اردی  ماه بهشت ماه، اکثر شهرهای کردستان در اعتصاب هستند.

بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، علی رغم اینکه صدها نیروی یگان ویژه از استان همدان و کرمانشاه برای برخورد با اعتراضات احتمالی به مناطق کردنشین انتقال داده شده اند؛ اعتصاب برگزار شده است.

برپایی اعتصاب در برخی از این شهرها مانند سنندج، اشنویه و مهاباد بسیار چشمگیر و در شهرهای دیگر مانند سقز ، مریوان، بوکان و کامیاران تا حدی روبه گسترش گزارش شده است.

هم چنین در کامیاران کاروان نظامی نیروهای یگان ویژه که از کرمانشاه به این شهر منتقل شده اند برای ایجاد فضای رعب و وحشت اقدام به مانور وحشت آفرینی در سطح شهر کامیاران کرده اند. سطح اعتصاب در شهر کامیاران از سوی مردم عادی شهر با استقبال گسترده مواجه شده است اما شرکت بازاریان و اصناف در این اعتصاب زیاد چشمگیر نبوده است.

صدها نیروی بسیج سپاه پاسداران نیز به صورت کاروان های نظامی در امتداد جاده کامیاران به مریوان در روستاهای این مناطق استقرار یافته اند و با ایجاد سنگر در بالای پشت بام منازل مسکونی اقدام به ایجاد فضای کاملا نظامی در این مناطق کرده اند.

سطح اعتصاب عمومی در شهر سقز و مریوان در حال گسترش است و هر لحظه بر تعداد مغازه تعطیل شده در این شهرها افزوده می شود.

شهر سنندج نیز مملو از نیروهای یگان ویژه است و اعتصاب در بعضی از خیابانهای این شهر مانند سیروس، نمکی، غفور و.. بسیار چشمگیر گزارش شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید