خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۹, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۹ ساعت ۱۷:۲۶:۰۵

    خانه  > زندانیان  >  انتشار اسامی ۳۷ زندانی سیاسی در زندان سقز

انتشار اسامی ۳۷ زندانی سیاسی در زندان سقز

خبرگزاری هرانا – خبرگزاری سقز اسامی ۳۷ فعال سیاسی کرد را منتشر نمود که به اتهام فعالیت سیاسی و ارتباط با احزاب سیاسی مخالف جمهوری اسلامی در زندان به سر می برند.

بر اساس این گزارش ، شماری از این زندانیان دادگاهی شده اند و هنوز در زندان بسر میبرند و شماری دیگر از آنان تا زمان دادگاهی با قرار وثیقه ازاد شده اند.

اسامی کسانی که به اتهام فعالیت سیاسی و هواداری یکی از احزاب سیاسی کرد بازداشت و دادگاهی  و محکوم به‌ حبس شده اند، با ذکر میزان محکومیتشان عبارتند از:

علی امینی ۴ سال زندان، جمال امینی ۴ سال، کامل فتاحیان ۳ سال، خلیل مصطفی رجب ۱۵ سال، کاوه غفاری یک سال، بها الدین شهابی یک سال، مجمد منیری یک سال، اسکندر رسولی آذر۶ ماه، ناصر سعیدی۱۶ ماه، بختیار خوشنام یک سال زندان و دو سال تبعید به سیرجان، جمال عزیزی ۶ ماه، محمد هردنگی ۲ سال، داود ریاحی ۲ سال، محمد عزیزی ۶ سال، اقبال زارعی ۳ ماه، عباد شیخی ۹ ماه زندان تعزیری و ۹ ماه زندان تعلیقی، سید حیدر حیدری۶ ماه، مخمود عارفی یک سال، صلاح کسنزانی ۱۴ ماه، میر محمودیان ۱۸ ماه، دیاکو ستاری ۶ ماه، علی قوردوی میلان ۳ سال، امیر امانیان ۶ ماه، محی الدین آزادی ۴سال.

محکومیت این افراد نامبرده‌  از سوی دادگاه انقلاب شهر سقز صادر شده است، اما اسامی کسانی که به اتهام فعالیت سیاسی از سوی مراکز امنیتی شهر سقز بازداشت شده ولی سرنوشت ایشان نامعلوم است به قرار زیر است:

حامد براتی، لقمان احمدیان، حسین رحیمیان، محمد سعید راک، محمد احدیری، عالی قادری معروف به ریبوار، ناصر محمدنژاد، رسول کریمی، ریبوار پیران نژاد، دلر روزگرد، قادر شیری.
در همین گزارش به نام شیرکوه معارفی نیز اشاره شده است که به اتهام عضویت در سازمان کومله زحمتکشان  کردستان، به اعدام محکوم شده و اکنون در زندان مرکزی سقز در زندان بسر می برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید