خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۸ ساعت ۱۸:۰۹:۵۱

    خانه  > سایر گروهها  >  نامه سرگشاده مادر نازنین خسروانی به صادق لاریجانی

نامه سرگشاده مادر نازنین خسروانی به صادق لاریجانی

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از ۴۰ روز از بازداشت نازنین خسروانی، روزنامه نگار ایرانی و بی خبری از وضعیت او، اعظم افشاریان مادر این روزنامه نگار امروز( یکشنبه ۲۸ آذرماه) با ارسال نامه ای سرگشاده به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به پرونده فرزندش شده است.

خانم افشاریان در گفت و گو با بی بی سی فارسی ضمن ابراز نگرانی از بی اطلاعی از وضعیت فرزندش گفت: “از رئیس قوه قضائیه خواهش می کنم که تا رسیدگی به وضعیت فرزندم به من اجازه ملاقات با نازنین را بدهند. هیچ کس در این ۴۰ روز به داد من نرسیده است و هیچ جوابی هم به من ندادند.”
مادر نازنین خسروانی با اشاره به آئین نامه اجرایی زندان ها، حق ملاقات و تلفن هفتگی را از حقوق اولیه زندانیان دانست و افزود: “حق من مادر است که پس از ۴۰ روز بی خبری مطلق از فرزندم بدانم که فرزندم سالم است.”

نازنین خسروانی صبح چهارشنبه ۱۲ آبان ماه بعد از تفتیش منزلش در تهران دستگیر شد.

او شش روز پس از دستگیری در تماس کوتاهی با مادرش اعلام کرد که در انفرادی و در بند ۲۰۹ اوین است و پس از آن تماس تا کنون هیچ اطلاعی از او در دست نیست.

خانم افشاریان مادر این روزنامه نگار با اشاره به اینکه بارها برای دیدار عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران به دادستانی مراجعه کرده و نامه هایی هم برای دادستان نوشته است، اعلام کرد که دادستان جواب او را نمی دهد.

خانم افشاریان در ادامه با اشاره به ملاقاتی که با معاون دادستان داشته چنین گفت:” معاون دادستانی با اعلام اینکه هیچ مسئولیتی ندارد و فقط پیام رسان است نامه های من را دریافت کرد اما هیچ جوابی به من داده نشد، بعد از مدتی آقای دادستان در یک مصاحبه مطبوعاتی جرم نازنین را امنیتی دانست. من پیگیری کردم که یک سال و نیم بیکاری و خانه نشینی جرم امنیتی است اما باز هم به من جواب ندادند.”

خانم افشاریان در ادامه پیگری هایی که برای ملاقات با نازنین و مطلع شدن از وضعیت فرزندش انجام داده به مجلس رفته و نامه ای نوشته که قرار بوده به رئیس مجلس داده شود اما به گفته او “متاسفانه هیچ کدام از این نامه ها پاسخی به همراه نداشته است. “

مادر نازنین خسروانی افزود:” به زندان اوین می روم می گویند ممنوع الملاقات است، به دادگاه انقلاب می روم می گویند هنوز پرونده اش به اینجا نیامده است.هر کجا می روم می گویند جوابی نیست و روی نامه ها ترتیب اثری داده نشده است.”

نازنین خسروانی با روزنامه های نوروز، بهار، دوران امروز، کارگزاران، سرمایه و خبرگزاری آفتاب همکاری داشته است.

خانم خسروانی در ماه های گذشته با هیچ روزنامه ای همکاری نمی کرد و دلیل بازداشت او اعلام نشده است.

به دنبال حوادث دهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران تعداد زیادی از روزنامه نگاران بازداشت شدند که تعدادی از آنها پس از چند ماه حبس آزاد شدند ولی برای برخی از آنها احکام سنگین زندان، تبعید و محرومیت از فعالیت های سیاسی و اجتماعی صادر شد.

سازمان روزنامه نگاران بدون مرز، بارها نسبت به شرایط روزنامه نگاری در ایران و وضعیت روزنامه نگاران در این کشور ابراز نگرانی کرده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید