خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۹, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۸ ساعت ۱۰:۵۱:۲۹

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  ادامه بازداشت مجید صادقی و اخراج احمد حسین خانی، فعالان دانشجویی دانشگاه هنــر

ادامه بازداشت مجید صادقی و اخراج احمد حسین خانی، فعالان دانشجویی دانشگاه هنــر

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از ده روز از بازداشت تعدادی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران که بعد از شرکت در مراسم روز دانشجوی امسال دستگیر شده بودند، گزارش منابع دانشجویی حاکی از آن است که به جز مجید صادقی، همگی آنان آزاد شدند و این فعال دانشجویی همچنان در زندان اوین به سر می برد.

بنا بر گفته یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه هنر، وحید نصرتی، هومن جعفری، سوین شیوا، مجید صادقی، حجت صحرایی و سعیدی، دانشجویانی بودند که روز سه شنبه ١۶ آذر بعد از مراسم روز دانشجو توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.
گزارش منابع خبری جرس همچنین خاطرنشان کرد احمد حسین خانی، از اعضای انجمن اسلامی آن دانشگاه نیز که بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته دو بار بازداشت و به قید وثیقه آزاد بود، از دانشگاه هنر تهران اخراج شده است.

گفتنی است با وجود تهدیدات صورت گرفته از سوی نهادها و ارگانهای امنیتی – حکومتی مستقر در دانشگاهها جهت عدم برگزاری مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو، فعالان دانشجویی و دانشجویان دانشگاههای مختلف کشور، دست به برپایی تجمعات و مراسم اعتراضی زده و در چندین مورد مورد هجوم و ضرب وشتم توسط شبه نظامیان بسیج و بازداشت توسط لباس شخصی ها قرار گرفتند .

بنا به گزارش منابع خبری و دانشجویی، تعداد دانشجویان احضار، بازداشت و ناپدید شده بعد از مراسم روز دانشجوی امسال، بالغ بر ٧٠ تن می باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید