خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ممانعت مسئولان قضایی از بستری شدن محمد اولیایی فر

ممانعت مسئولان قضایی از بستری شدن محمد اولیایی فر

خبرگزاری هرانا – محمد اولیایی فر، حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری که به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری، به یک سال حبس محکوم شده است، در زندان با مشکلاتی مواجه شده است و مشکوک به ابتلا به بیماری سرطان است، اما تاکنون مسئولان قضایی اجازه بستری شدن و استفاده از امکانات پزشکی را به وی نداده اند .

به گزارش برخی وبسایت های خبری، محمد اولیایی فر که چندی پیش به دلیل وخامت شرایط جسمانی به بیمارستان «امام خمینی» تهران منتقل شده بود، بنا به نظر پزشکان، چند غده در ناحیه گردن و سینه وی مشاهده شده که احتمال ابتلا به سرطان غدد لنفاوی را افزایش می دهد.

نظر پزشکان بر این بود که وی باید در بیمارستان مذکور بستری شده و تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرد. اما به قرار اطلاع مسئولان قضایی از جمله عباس جعفری دولت آبادی با مرخصی و بستری شدن محمد اولیایی فر مخالفت کرده و همین امر تهدیدی برای سلامتی وی به حساب می آید.

لازم به ذکر است که محمد اولیایی فر بیش از نیمی از دوران محکومیت خود را سپری کرده است و با توجه به آنکه سابقه محکومیت قبلی ندارد، مستحق استفاده از آزادی مشروط بوده که تا کنون به دلیل مخالفت مسئولان قضایی دخیل در پرونده، محقق نشده است.

علاوه برآزادی مشروط که حق قانونی محمد اولیایی فر است تا کنون با مرخصی استعلاجی وی نیز موافقت به عمل نیامده است.

محمد اولیایی فرد که اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می شود، چندین بار هم به علت شرایط حاد ناشی از بیماری در بهداری زندان بستری شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید