خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۹, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۷ ساعت ۱۸:۴۵:۴۴

    خانه  > کارگران  >  ادامه تخریب خانه های کارگران در رباط طرق مشهد

ادامه تخریب خانه های کارگران در رباط طرق مشهد

خبرگزاری هرانا – در ادامه تخریب و تصرف غیرقانونی خانه های مردم فقیر در رباط طرق مشهد، شهرداری آن شهر امروز شنبه ٢٧ آذرماه، حکم تخریب سه خانه مسکونی دیگر را صادر کرد و اعلام کرد تا ساعت ۴ صبح روز یکشنبه ٢٨ آذر این خانه ها باید تخلیه شوند.

بر اساس این گزارش، مردم فقیر این محله که از کمترین درآمد برخوردارند اعلام کرده اند که فردا صبح اجازه تخریب خانه های هم محله ای هایشان را نخواهند داد و با ماموران شهرداری مشهد مقابله می کنند.
با توجه به خشونت ماموران شهرداری در موارد پیشین ، احتمال درگیری شدید بین مردم و ماموران شهرداری وجود دارد.

گفتی است در موارد گذشته زنان و کودکان مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و بسیاری از مردان این محله نیز بازداشت شده اند.

بنا به این گزارش، پیش از این نیز شهرداری مشهد دهها خانه این محله را در حالی که صاحب های قانونی آن خانه ها در آنها سکونت داشتند ، به صورت غیر قانونی تخریب کرده بود.

مسئولان شهرداری مشهد بارها در و در جلسات متعدد با ساکنین این محل و برخی نمایندگان مجلس ، قول داده بودند که به تخریب غیرقانونی خانه های مردم پایان دهند.

درحالی شهرداری مشهد خانه های در حال سکونت کارگران و کشاورزان فقیر محله رباط طرق مشهد را تخریب می کند که این خانه ها به صورت قانونی متعلق به مردمی است که از حدود سی سال پیش در انها ساکن هستند.

شایان ذکر است این زمینها آستانه ای میباشد که به صورت ٩٩ ساله از طرف آستان قدس به مردم اجاره داده شده است. با این حال و علی رغم مخالفت شدید آستان قدس رضوی و تذکر و پیگیری برخی نمایندگان مشهد و تهران به ویژه احمد توکلی و عفت شریعتی ، شهرداری مشهد به بهانه ساختن پارک به تخریب خانه ها و تصرف عدوانی این زمینها اقدام کرده است.

با توجه به عبور کمربندی جدید مشهد از نزدیکی محله رباط طرق مشهد ، این زمینها در چند سال آینده ارزش زیادی خواهد یافت و با توجه به سابقه زمینخواری در شهرداری ، نیروی انتظامی و برخی قضات دادگاه عمومی مشهد در سالیان گذشته ، گفته می شود این اصرار عجیب شهرداری برای ساختن پارک بر روی خرابه خانه های مردم با هدف زمیخواری در چند سال آینده می باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید