خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۶ آذر ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۶ ساعت ۱۴:۲۵:۵۵

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بازداشت پدر یکی از نوکیشان مسیحی در کرج

هرانا؛ بازداشت پدر یکی از نوکیشان مسیحی در کرج

خبرگزاری هرانا –  “هاشم کریمی” پدر “حسین کریمی” از نوکیشان مسیحی توسط ماموران لباش شخصی در خانه خود بازداشت شد.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران(هرانا)، ماموران امنیتی در روز دوشنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۸۹ با ورود به خانه آقای “هاشم کریمی” در کرج ضمن تفتیش و بازرسی کامل خانه نامبرده را بدون هیچ توضیحی بازداشت و وی را به مکان نامعلومی انتقال دادند.

به گزارش ” محبت نیوز” ماموران پس از ورود به خانه گویا قصد بازداشت فرزند ایشان حسین کریمی از نوکیشان مسیحی را داشتند و هنگامی که موفق به یافتن وی نشده و متوجه شدند حسین از کشور خارج شده است پدر ۶۳ ساله ایشان را بازداشت نمودند.

پس از بازداشت نامبرده همسر و فرزندان وی جهت اطلاع از وضعیت سلامت و محل نگهداری ایشان با مراجعه به اداره اطلاعات و سازمانهای مربوطه تاکنون موفق نشدند اطلاعاتی در این مورد کسب نمایند و مسئولین در این خصوص حاضر به جوابگویی نبوده و همچنان اطلاعی از وضعیت ایشان تا کنون در دسترس نیست.

حسین کریمی در گفتگو با گزارشگر هرانا دستگیری پدر خود را نوعی گروگانگیری دانسته تا از این طریق ضمن فشار بر ایشان وی را مجبور سازند به ایران بازگردد و خود را به نیروهای امنیتی معرفی کند.

به گزارش محبت نیوز، در روز ۹ آذر ماه ۱۳۸۹ درست ۶ روز پیش از بازداشت پدر ایشان ماموران امنیتی کرج با اطلاع از محل یک کلیسای خانگی که وی سرپرستی آنجا را برعهده داشت ضمن هجوم به آنجا و بازداشت یکی از ساکنان آن کلیه وسیله از قبیل کتاب مقدس ، ارگ، جزوات مسیحی و یکدستگاه کامپیوتر را ضبط و با خود بردند .

این شهروند نوکیش مسیحی افزود: پس از این حادثه و با خبر شدن از هجوم ماموران به کلیسای خانگی که سرپرستی آن را عهده دار بود و همچنین نظر به اینکه ایشان پرونده ایی با حکم دادگاه در وزارت اطلاعات داشت اقدام به خروج از کشور نمود.

لازم به ذکر است “حسین کریمی” از نوکیشان مسیحی ساکن کرج تا کنون بدفعات بخاطر اعتقاد و باورهای مسیحی خود بازداشت شده است . وی یکبار در تاریخ ۲۶ آبانماه ۱۳۸۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انگشت نگاری و اخذ تعهد مبنی بر عدم فعالیت های مسیحی پس از چهار روز آزاد شد.

همچنین در نوبت دیگر در مورخه ۱۱ بهمن همان سال نیز بار دیگر بازداشت شد که در نهایت به اتهام عضویت در کلیساهای خانگی ، بشارت انجیل ، برپایی جلسات کلیسایی درخانه ، در مورخه ۲۵ اسفند ماه ۱۳۸۷ در دادگاه انقلاب اسلامی شعبه ۱۹ دادیاری کرج ایشان به دو سال حبس تعلیقی محکوم گردید.

بر این اساس بازداشت هاشم کریمی پدر حسین کریمی به منزله فشار بر این پدر سالخورده و خانواده وی می باشد تا از این طریق فرزند ایشان “حسین کریمی” را که در حال حاضر در خارج از کشور بسر می برد وادار کنند تا به کشور بازگردد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید