خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  ریزش معدن و نشت گاز موجب کشته شدن ۴ کارگر شد

ریزش معدن و نشت گاز موجب کشته شدن ۴ کارگر شد

خبرگزاری هرانا –  ریزش معدن و نشت گاز در معادن زغالسنگ هجدک بار دیگر حادثه آفرید و جان ۴ کارگر معدن را گرفت.

به گزارش آفتاب، بر اثر ریزش دیواره‌های معادن زغالسنگ هجدک در شهرستان راور که سه‌شنبه شب روی داد ۴ کارگر معدن در اعماق این معادن مدفون شدند. پس از ریزش معدن نشت گاز نیز در این قسمت از معادن موجب شده است معدچیان در خطر قرار گیرند.

هم اکنون امداد گران در معدن هجدک در حال امدادرسانی هستند و تاکنون موفق به خارج کردن جسد یک نفر از کارگران شده‌اند.

به‌دلیل شدت ریزش معدن و همچنین نشت گاز ۳ معدن چی دیگر نیز جان باخته‌اند و همچنان تلاش‌های برای خارج کردن آنها ادامه دارد.

علت این حادثه توسط مسئولان و کارشناسان اعلام نشده است و تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد.

معادن زغالسنگ استان کرمان طی دو سال اخیر و پس از واگذاری به بخش خصوصی بارها شاهد بروز سوانح دلخراش بوده‌اند و طی این مدت بالغ بر ۳۰ نفر جان خود را در حوادث معادن از دست داده اند.

به گفته کارشناسان مهمترین دلیل بروز سوانح در این معادن عدم استفاده از امکانات روز دنیا برای استخراج و رعایت نکردن نکات ایمنی است.

هر چند بارها با تشکیل کمیته‌های بررسی این سوانح تلاش‌هایی برای بالا بردن سطح ایمنی صورت گرفته است اما این سوانح دلخراش همچنان ادامه دارد و جان معدنچیان کرمانی را تهدید می‌کند.

درحال حاضر خانواده ۳ کارگر زیر آوار در محوطه معدن در انتظار خارج کردن کارگران هستند، استاندار کرمان و معاون امنیتی استاندارکرمان نیز در محل معدن حاضر شدند و بر ادامه امدادرسانی نظارت دارند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید