خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۵ ساعت ۱۳:۴۶:۴۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ممانعت ماموران امنیتی از تشکیل جلسه شرح و تفسیر قرآن در منزل دکتر پیمان

ممانعت ماموران امنیتی از تشکیل جلسه شرح و تفسیر قرآن در منزل دکتر پیمان

خبرگزاری هرانا – در راستای فشار و ایجاد ممنوعیت برای تشکیل و برگزاری جلسات مذهبیِ فعالان منتقد دولت و غیر حکومتی، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی از تشکیل جلسه دوهفتگی شرح وتفسیر قرآن در منزل دکتر حبیب الله پیمان، دبیر کل جنبش مسلمانان مبارز، ممانعت بعمل آوردند.

به گزارش منابع خبری جرس، مقامات امنیتی و انتظامی، با تحت فشار قرار دادن این فعال ملی- مذهبی جهت عدم برگزاری جلساتِ معمول شرح و تفسیر قرآن که طی سالیان اخیر هر دو هفته برگزار می شد، علت این ممنوعیت را “تقارن با ایام عاشورای حسینی” ذکر کرده اند. پیش از این نیز مقامات مزبور از برگزاری مراسم شبهای قدر ونماز عید فطر در منزل حبیب الله پیمان جلوگیری نمودند .

روز تاسوعای امسال نیز، ماموران امنیتی با مراجعه به منزل مهندس هاشم صباغیان، عضو نهضت آزادی ایران، ضمن متوقف ساختن مراسم سوگواری آنان، این فعال ملی- مذهبی و همچنین یکی از روحانیون را بازداشت نمودند.
صباغیان شامگاه چهارشنبه آزاد شد.

مهر ماه امسال نیز، ماموران امنیتی با یورش به مراسم نماز جماعت تعدادی از اعضای نهضت آزادی در اصفهان، جمع زیادی – از جمله دکتر ابراهیم یزدی، دبیر کل نهضت آزادی- را بازداشت نمودند.

مراسم دعای کمیل خانواده های زندانیان سیاسی نیز، با کنترل و یورش ماموران امنیتی محدود و متوقف شده بود.

طی سالهای اخیر، برگزاری مراسم مذهبی و نمازهای اعیاد و جماعت، در صورتیکه از سوی فعالان مستقل، دگراندیش، غیرحکومتی و منتقد دولت برگزار شود، تحت فشارهای امنیتی- پلیسی و ممنوعیت قرار می گیرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید