خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  کارکنان قراردادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا اخراج شدند

کارکنان قراردادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا اخراج شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا در گفتگو با خبرنگار ایلنا در آستارا در خصوص اخراج این افراد گفت:این افراد از سالیان گذشته بصورت ساعتی و بدون اخذ مجوز از شورای اداری و مالی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی شروع به همکاری نموده بودندو با تصمیم شورای سازمان از ادامه اشتغال آنان جلوگیری شد.

به گزارش ایلنا،موسی رضوانی افزود: وضعیت افراد مذکور به صورت قراردادی و پس از طی مراحل اداری و تبدیل آنان به رسمی آزمایشی صورت می گرفت که چنین نشده است.

موسی رضوانی با اشاره به مکاتبات انجام شده با سازمان جهت بازگشت به کار این افراد گفت:مراتب در شورای اداری و مالی سازمان مطرح شد که به علت تعداد مازاد نیروهای شاغل در این واحد دانشگاهی خواستار قطع همکاری با نیروهای مذکور تا تاریخ ۳۱/۶/۸۹ شدند.
رئیس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان آستارا با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا افزود: این افراد شکایت خود را به این اداره اعلام نموده اند که ما نیز طبق وظیفه موظف به پیگیری و رسیدگی هستیم .

محمود ساسانیان ادامه داد: جلساتی را با حضور این افراد و نماینده کارگری و نماینده دانشگاه برگزار کرده ایم که اخیرا هم با حضور کارکنان اخراجی این دانشگاه نیز جلسه ای داشتیم که فعلا تصمیمی گرفته نشده است و در حال بررسی موارد هستیم.

نماینده کارگران شهرستان آستارا در هیئت تشخیص با اشاره به اینکه کارکنان اخراجی این دانشگاه که بعضی از آنها حتی بیش از ۶ سال سابقه کار دارند به خبرنگار ایلنا در آستارا افزود:جای بسی تاسف است که چرا دانشگاه این تصمیم را درباره آنان گرفته است و ما بعنوان نماینده کارگران از حق و حقوق آنان دفاع خواهیم نمود.

ادریس داورنیا افزود: حرف و حدیثهای فراوانی پیرامون این موضوع وجود دارد که ما در حال بررسی مستندات و مدارک هستیم تا بتوانیم به بازگشت به کار آنان را فراهم کنیم.

وی ادامه داد:کارکنان اخراجی این دانشگاه مدارکی را جهت حقانیت خود ارائه نموده اند که جای بررسی و تامل بیشتر دارد که این اسناد و مدارک را بررسی کرده و در آینده نزدیک تکلیف این عزیزان مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: البته شائبه هایی نیز در این زمینه وجود دارد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا اخیرا یک فرد غیر بومی را جذب نموده است که جالب اینکه سازمان در نامه در خصوص جذب این فرد اعلام داشته است که در صورت تسویه کامل و قطع همکاری با ۱۳ نفر کارکنان ساعتی و قراردادی اعلام شده در خصوص جذب یک نفر اعلامی از سوی این دانشگاه بلامانع خواهد بود که این مسئله جای سوال دارد.

داورنیا ادامه داد:در هر صورت ما در حال بررسی موضوع و به دنبال اسناد معتبر و قانع کننده ای هستیم که امیدواریم هر چه زودتر بازگشت به کار ایبن عزیزان را فراهم کنیم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید