خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۹, 25th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۳ ساعت ۱۳:۰۶:۲۲

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  آزادی ۲ تن از دانشجویان بازداشت شده دانشگاه امیرکبیر/احضار ده ها تن به کمیته انضباطی

آزادی ۲ تن از دانشجویان بازداشت شده دانشگاه امیرکبیر/احضار ده ها تن به کمیته انضباطی

خبرگزاری هرانا – در پی برگزاری با شکوه مراسم ۱۶ آذرتاکنون حداقل ۲۰ تن از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به کمیته انضباطی احضار شده اند.

به گزارش دانشجونیوز، پس از برگزاری مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه امیر کبیر که توسط انجمن اسلامی دانشجویان تدارک دیده شده بود، کمیته ی انضباطی دانشگاه در عملی شتاب زده، اقدام به احضار گسترده ی فعالین دانشجویی به کمیته ی انضباطی کرده است. همچنین دبیر کمیته انضباطی دانشگاه  با خانواده ی دانشجویان تماس گرفته و آنان را تهدید کرده است. تا کنون از دانشکده مکانیک ۲ نفر، دانشکده معدن و متالورژی ۱۲ نفر و از دانشکده کامپیوتر ۵ نفر به کمیته انضباطی فراخوانده شده اند.

لازم به ذکر است که ۲ روز قبل از ۱۶ آذر هم تعدادی از فعالین دانشجویی به کمیته انضباطی احضار شده بودند.

همچنین عصر روز دوشنبه محسن محبوبیان، دانشجوی ممتاز دانشگاه امیر کبیر و فعال دانشجویی از زندان آزاد شد. در روز ۱۶ آذر باقری( از اعضای حراست دانشگاه) محبوبیان را به حراست منتقل کرده و سپس، او را به ماموران امنیتی تحویل داده بود. این اقدام بی سابقه ی حراست دانشگاه ،خشم دانشجویان دانشگاه را بر انگیخته و دانشجویان خواستار برخورد با حراست شده اند. روز یکشنبه هادی شاکر دیگر دانشجوی بازداشتی دانشگاه امیرکبیر  از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید