خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۸۹, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۲ ساعت ۲۲:۵۸:۵۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  علی کلایی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد

علی کلایی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – قاضی پیرعباسی، رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، علی کلایی عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر و فعال سیاسی اجتماعی را به به ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد. علی کلایی با احتساب یک سال حکم تعلیقی که پیشتر از سوی وثوقی، رییس شعبه ده دادگاه دادگاه در خصوص پرونده بازداشت سال ۸۶ برای او صادر شده بود در مجموع به هفت سال حبس محکوم شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، در حکم جدیدی که روز گذشته به صورت کتبی به مینا جعفری، وکیل علی کلایی ابلاغ شد، او به یک سال حبس تعزیری برای اتهام «تبلیغ علیه نظام» از طریق نشر اخبار کذب و گزارشات مربوط به زندانیان سیاسی و انجام مصاحبه و پنج سال حبس تعزیری برای اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم» از طریق عضویت در کمیته گزارشگران حقوق بشر محکوم شده است.

گفتنی است این حکم که سی و پنج روز پس از برگزاری دادگاه از سوی دادگاه ابلاغ شده است، حاصل تجمیع دو پرونده ی علی کلایی است که سال گذشته ابتدا در شعبه ۳ دادسرای معلم و شعبه سوم دادسرای اوین مفتوح بود. دادگاه این فعال سیاسی و اجتماعی روز هفدهم آبان ماه گذشته برگزار شده بود.

علی کلائی، در ۱۸ بهمن‌ماه بازداشت و پس از یک هفته با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد. وی پیش‌تر، اردیبهشت ماه سال ۸۸ بازداشت شده و قریب به دو ماه را در بند ۲۰۹ اوین گذراند. کلائی همچنین در ۲۳ آذرماه سال گذشته از سوی شعبه ۱۰ دادگاه انقلاب تهران در رابطه با بازداشت در آذرماه ۸۶ به یک‌سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید