خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۲ ساعت ۲۲:۴۶:۳۷

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بازداشت ده شهروند مسیحی و بلاتکلیفی دو تن از ایشان در زندان ورامین

هرانا؛ بازداشت ده شهروند مسیحی و بلاتکلیفی دو تن از ایشان در زندان ورامین

خبرگزاری هرانا – یک گروه از شهروندان مسیحی که  برای برگزاری آئین عبادتی و تعلیم کتاب مقدس گرد هم آمده بودند توسط ماموران امنیتی  بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران(هرانا)، روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۸۹ماموران امنیتی در منطقه شهرستان ورامین – پاکدشت با ورود به یک جلسه کلیسای خانگی کلیه افراد حاضر در محل را بازداشت کردند.

بنا بر گزارش رسیده ماموران امنیتی با ورود به منزل آقای ” محمدی” تمامی افراد حاضر را که از شهروندان مسیحی منطقه و در حال انجام مراسم عبادتی و قرائت انجیل بودند بازداشت نمودند.

بر این اساس ” محمد محمدی” به همراه همسر و فرزند ایشان و عده ای دیگر از دوستان و همکیشان مسیحی وی که در این محل حضور داشتند بازداشت شدند ،تعداد بازداشتی ها جمعا ۱۰ نفر گزارش شده است.

ماموران پس از ورود به خانه و بازداشت این افراد اقدام به تفتیش منزل نمودند . آنها تعدادی کتاب مقدس و جزوات مسیحی و کامپیوتر شخصی متعلق به آقای محمدی را نیز ضبط کردند و با خود بردند.

بنا بر گزارش “محبت نیوز” ماموران امنیتی بازداشت شدگان مسیحی را که از مسیحیان فارسی زبان بودند ابتدا به اداره اطلاعات پاکدشت منتقل کردند و در آنجا این افراد را تحت بازجوئی های شدید و طولانی قرار دادند . سپس بازداشت شدگان به دادسرای آن شهر اعزام و در آنجا چند روزی را بلاتکلیف در بازداشت بسر بردند.

۲ تن از این نوکیشان مسیحی بنامهای “محمد محمدی ” ۳۲ساله و شخص دیگری به نام “علی کشاورز” ۲۷ساله می باشند که این افراد به زندان خورین منتقل شدند .

همسر آقای محمدی که خود از فرزندان شهید است بهمراه فرزند ۷ ساله اش پس از ضمانت مادر خود بلافاصله آزاد شد ولی ۶ نفر دیگر با قرار وثیقه پس از چند روز بازداشت آزاد شدند .

آقایان” محمد محمدی و علی کشاورز” پس از انتقال به زندان خورین همچنان بلاتکلیف و بدون تفهیم اتهام در آن زندان بسر می برند . این افراد همچنان ممنوع الملاقات می باشند و به آنها حتی اجازه تماس تلفنی با خانواده هایشان داده نمیشود .ماموران امنیتی خانواده های این افراد را تهدید کرده اند که در صورت تماس و صحبت با رسانه ها و اطلاع رسانی در مورد عزیزانشان ، با آنها به شدت برخورد خواهد شد .

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید