خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارگران شرکت روغن نباتی شکوفه بابل بیش از ۸ماه حقوق،عیدی و پاداش سال گذشته خود را دریافت نکرده اند

کارگران شرکت روغن نباتی شکوفه بابل بیش از ۸ماه حقوق،عیدی و پاداش سال گذشته خود را دریافت نکرده اند

خبرگزاری هرانا – شرکت روغن نباتی شکوفه بابل در گذشته ای نه چندان دور از واحدهای موفقی بود که قبل از واگذاری به بخش خصوصی زیر نظر بانک تجارت شرکت سرمایه گذاری وبنیاد فعالیت های چشمگیری داشت وعلاوه برایجاد ۱۰۰شغل بصورت مستقیم این شرکت توانسته بود بصورت غیر مستقیم برای چندین صد نفر ایجاد اشتغال نماید.

متاسفانه امروزاین کارخانه بدلیل سیاست های غلط خصوصی سازی وایراد مشکوک محیط زیست تعطیل گردیده وکارگران آن بیش از ۸ ماه است که حقوق دریافت نکرده اند.

به گزارش ایلنا،نصراله دریابیگی دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر مازندران طی گفتگویی با ایلنا در بابل درخصوص مشکلات کارخانه وکارگران این واحد تولیدی گفت:در ابتدای واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی این شرکت با داشتن نزدیک به ۱۰۰نفر به تولید مرغوب ترین روغن نباتی می پرداخت که پس از واگذاری به بخش خصوصی بر اثر فشار کارفرما و بهانه های واهی ۶۳ نفر باز خریدویا آنهائیکه قراردادی بودند از کار بیکار شدند.

وی افزود: تعطیلی کارخانه شکوفه در حالی صورت می گیرد که این کارخانه با ۱۲۰۰ درصد افزایش تولید،سال گذشته ۲۴۰۰۰ تن روغن مایع و جامد تولید و به بازار مصرف عرضه کرده است و با تعطیلی خط تولید کارخانه، بیش از ۹۰ کارگر در ۳ شیفت کاری بیکار شده اند.

دریابیگی با اشاره به اینکه درحال حاضر با متوقف شدن خط تولید این کارخانه ۳۷ نفر از کارگران نجیب ومتدین آن بیش از ۸ماه حقوق وعیدی پاداش سال گذشته خود را دریافت نکرده اند گفت:انتظار جامعه کارگری استان وکارگران این کارخانه توجه مسئولین شهرستانی ،نمایندگان مجلس وخصوصا استاندار مازندران وشورای شهر محترم شهر بابل با توجه به وجود تورم ومشکلات سخت وشدید معیشتی نسبت به کارگران مظلوم وخانواده های آنان است.

وی افزود:امروز کارگران شریف وولایت مدار این کارخانه قربانی کسانی قرارگرفته اند که سابقه چندان خوبی در بنگا ههای اقتصادی از آنها وجود ندارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید