خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار و بازجویی بیش از ٣٠ تن از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر پس از تجمعات اخیر

احضار و بازجویی بیش از ٣٠ تن از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر پس از تجمعات اخیر

خبرگزاری هرانا – پس از برگزاری تجمعات مربوط به سالروز بازداشت میلاد اسدی (عضو زندانی دفتر تحکیم) و همچنین مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، بیش از سی تن از دانشجویان آن دانشگاه به حراست احضار و بازجویی شدند.

به گزارش جرس، دانشجویان پس از احضار به حراست دانشگاه، مورد توهین معاون حراست (عیسی عباسی) – که در بازداشت¬های گسترده فعالین دانشجویی این دانشگاه در سال گذشته نقش به سزایی داشت – مورد بازجویی قرار گرفتند.

همچنین مأمورین حراست دانشجویان را به احضار به کمیته انضباطی، اخراج، احضار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعت و بازداشت تهدید کردند.

این گزارش افزود حراست دانشگاه که پیش از ۱۶ آذر بیش از ٢٠ فعال دانشجویی این دانشگاه را ممنوع¬الورود کرده بود، بلافاصله پس از برگزاری تجمعات اخیر در آن دانشگاه، ضمن تماس تلفنی با خانواده برخی از دانشجویان اقدام به تهدید آنها و در مواردی اقدام به فحاشی کرد.

دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در نهم آذر امسال (سالروز بازداشت میلاد اسدی- دانشجوی بازداشتی آن دانشگاه) در دانشکده برق و در ۱۶ آذر در دانشکده مکانیک دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

گفتنی است طی روزهای اخیر، و پس از برگزاری تجمعاتی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاههای مختلف کشور انجام شد، شش تن دانشجویان دانشگاه هنر نیز بازداشت شدند، که از وضعیت آنها خبری در دست نیست.

یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان آن دانشگاه، اسامی دانشجویان بازداشتی را به ترتیب وحید نصرتی، هومن جعفری، سوین شیوا، مجید صادقی، حجت صحرایی و سعیدی اعلام کرد، که روز سه شنبه ١۶ آذر بعد از مراسم روز دانشجو توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

امسال با وجود تهدیدات صورت گرفته از سوی نهادها و ارگانهای امنیتی – حکومتی مستقر در دانشگاهها جهت عدم برگزاری مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو، فعالان دانشجویی و دانشجویان دانشگاههای مختلف کشور دست به برپایی تجمعات و مراسم اعتراضی زده و در چندین مورد مورد هجوم و ضرب وشتم توسط شبه نظامیان بسیج و بازداشت توسط لباس شخصی ها قرار گرفتند.

از وضعیت دانشجویان بازداشتیِ دانشگاه امیرکبیر تهران و رازی کرمانشاه که روزهای ١۵ و ١۶ آذر بازداشت شدند نیز، خبری منتشر نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید