خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۲ ساعت ۱۲:۴۴:۱۲

    خانه  > سایر گروهها  >  اعتراض انجمن صنفی معلمان استان کردستان به اعدام فرزاد کمانگر

اعتراض انجمن صنفی معلمان استان کردستان به اعدام فرزاد کمانگر

انجمن صنفی معلمان استان کردستان در اعتراض به اعدام فرزاد کمانگر، معلم کامارانی، بیانیه ای منتشر کرده است.

متن بیانیه ی مدکور به شرح زیر است:

به نام خداوند جان خرد
فرهنگیان عزیز

هفته بزرگداشت مقام معلم، هفتهای که مملو از قدردانی، تکریم، تجلیل و پاسداشت معلمان بود را پشت سر گذاشتیم اما ناگهان در ظهر آخرین روز این هفته پر خیر و برکت !!! انتشار خبر اعدام فرزاد کمانگر، معلم کامیارانی، همگی ما را غافلگیر کرد و در اندوه او گریستیم. فرزاد یکی از معلمان دلسوز این مرز و بوم، در حالی به پای چوبه دار برده شد که دوازده سال به فرزندان روستاهای این سرزمین درس عشق و گذشت و مردانگی داده بود. به گفتهی وکیل وی هیچ مدرکی که چنین مجازات سنگینی را برای او دربر داشته باشد، در پروندهی فرزاد وجود نداشته است. حکم اعدام برای یک معلم با چنین پروندهای از یک طرف، و این همه تجلیل از مقام والای معلم از طرفی دیگر، انسان را به تفکر وا میدارد که واقعاً جایگاه معلم در جامعهی ما کجاست!؟
فعالین صنفی فرهنگیان سراسر کشور همیشه از طرف دولتهای رنگارنگ مورد تهدید و تهمتهای گوناگون قرار داشتهاند اما تابحال این تهدیدها رنگ اعدام به خود نگرفته بود. در چند سال اخیر و بعد از صدور حکم اعدام برای فرزاد کمانگر، فعالان صنفی سراسر کشور بارها و با انواع شیوههای قانونی از مسئولین درخواست لغو حکم اعدام وی را نمودند اما دستگاه قضائی هیچ وقعی به درخواست معلمانی که در این ایام (هفتهی معلم)، مطلبها در مقامشان سرائیده میشود، ننهادند و این جای بسی تأسف و تألم است.
فرزاد کمانگر را بسیاری از مردم، فرهنگیان و خصوصاً دانشآموزان میشناختند و از وضعیت او باخبر بودند و هیچ کس انتظار اجرای حکم اعدام او را نداشت. فعالان صنفی نیز با گوشزد کردن تأثیر روحی-روانی شدید اجرای این حکم بر فرهنگیان و بخصوص دانشآموزان، به مسئولین قضائی، خواهان لغو آن شدند اما دریغ از نیم نگاهی.
انجمن صنفی معلمان استان کردستان اعدام فرزاد کمانگر، معلم دلسوز کامیارانی را محکوم نموده و مراتب تأسف و تأثر شدید خود را نسبت به این امر تألمبار ابراز داشته، و این مصیبت دردناک را به خانوادهی داغدار کمانگر تسلیت عرض مینماید.
درپی اجرای این حکم و در راستای ایجاد فشار و تهدید و مسکوت نمودن فعالین فرهنگی، عصر یکشنبه ۱۹/۲/۸۹ همکاران فرهنگیمان آقایان پیمان نودینیان، بهاء ملکی، یدالله زارعی و هیوا پیرخضرانیان از فعالین انجمن صنفی بازداشت شدند که از مکان بازداشت آنان اطلاعی در دست نیست. ما فرهنگیان استان کردستان خواهان آزادی سریع و بیقید و شرط این عزیزان میباشیم و هرگونه پیامد این بازداشت متوجه مسئولین امر خواهد بود.

انجمن صنفی معلمان استان کردستان

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید