خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای خشک رضا شهابی پایان یافت

اعتصاب غذای خشک رضا شهابی پایان یافت

خبرگزاری هرانا –  رضا شهابی، عضو زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در پاسخ به فراخوان شماری از فعالان کارگری و سیاسی اعلام کرد که از روز یکشنبه، امروز، اعتصاب غذای خشک خود را به اعتصاب غذای تر تغییر می دهد.

اعتصاب غذای تر به این معناست که اعتصاب‌کننده فقط آب می‌آشامد. به گزارش رادیو فردا، آقای شهابی که شنبه هفته گذشته در اعتراض به مشخص نبودن وضعیتش دست به اعتصاب غذای خشک زده بود، به دلیل شرایط نامناسب جسمانی‌اش روز شنبه به بهداری زندان اوین منتقل شد.

روز شنبه فردی ناشناس به خانواده رضا شهابی خبر داد که او به بیمارستان منتقل شده است. به دنبال این خبر، با پیگیری‌های خانواده این فعال کارگر زندانی، روز یکشنبه مشخص شد که او به دلیل شرایط جسمانی اش به بهداری زندان اوین منتقل شده بود تا تحت مداوا قرار گیرد.

در این میان، حسن شهابی، برادر رضا شهابی، به رادیو فردا گفت که در پی درخواست تعدادی از فعالان سیاسی و کارگری از این فعال کارگری برای پایان دادن به اعتصاب غذای خشک خود، او اعلام کرده است که این اعتصاب را به اعتصاب غذای تر تغییر می‌دهد.

به نوشته وب‌سایت سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه،  
از جمله امضاکنندگان این نامه، سعید ترابیان، علی اکبر پیرهادی، داود رضوی، داود نوروزی، عباس نژند کودکی، علیرضا ثقفی، ناصر زرافشان، فریبرز رئیس دانا، رضا رخشان، جعفر عظیم‌زاده و پروین محمدی بوده‌اند.

اعتصاب غذای خشک رضا شهابی پس از آن صورت گرفت که مقام‌های قوه قضاییه، دو مرتبه با آزادی او به قید وثیقه مخالفت کردند.

نخستین وثیقه برای وی در آبان ماه به مبلغ ۶۰ میلیون تومان و دومین وثیقه به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان در روزهای اخیر تعیین شده بودند.

این عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه در خرداد ماه سال جاری از سوی مأموران امنیتی در تهران بازداشت شده بود.

اتهام‌های رضا شهابی تاکنون به طور رسمی اعلام نشده است.

در این حال، سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه خود با توصیف رضا شهابی و دیگر اعضای بازداشت شده سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به عنوان «زندانی عقیدتی»، از مقام‌های جمهوری اسلامی ایران خواست تا فوراً آنها را آزاد کنند.

در حال حاضر، به جز آقای شهابی، منصور اسانلو، ابراهیم مددی، مرتضی کمساری، غلامرضا غلام حسینی و علی اکبر نظری به اتهام‌های امنیتی زندانی هستند.

پیشتر، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز با انتشار بیانیه‌ای، خواستار آزادی آقای شهابی و سایر فعالان کارگر زندانی شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید