خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۱ ساعت ۱۰:۵۰:۳۲

    خانه  > سایر گروهها  >  همسر شکوری راد: آنچه در اطلاعیه دادستانی آمده، کذب محض است

همسر شکوری راد: آنچه در اطلاعیه دادستانی آمده، کذب محض است

خبرگزاری هرانا – روز پنج شنبه ماموران امنیتی با مراجعه به دفتر دکتر شکوری راد در بیمارستان سینا، ایشان را به اتهام تشویش اذهان عمومی و اشاعه اکاذیب بازداشت و با خود بردند. دکتر خدمت همسر ایشان با اشاره به این مطلب که خبر بازداشت همسرش را از طریق سایت جهان نیوز و اطلاعیه دادستانی متوجه شده است می گوید: “گویا خود آقایان تمایل داشتند که این خبر زودتر رسانه ای شود.”

گفتنی است، پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران،‌ با اعلام خبر بازداشت شکوری راد، آورده بود: “در پی انتشار اظهارات علی شکوری راد در برخی از سایت ها و انتساب اظهارات وی به ریاست قوه قضائیه، و نیز طرح مطالب خلاف واقع علیه جمهوری اسلامی ایران که به موجب قوانین جرم تلقی می شود، در روز جاری (پنجشنبه ۱٨ آذر) نامبرده احضار و به اتهام تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب تحت تعقیب قرار گرفته و پس از انجام تحقیقات و با توجه به پرونده و اتهامات قبلی با تشدید قرار، بازداشت و به زندان معرفی شد. “در واکنش به بازداشت غیرقانونی دکتر شکوری راد، سید محمدرضا خاتمی در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه یک بار و برای همیشه به فریاد دادخواهی مکرّر و بدون پاسخ دهها زندانی و خانواده آنها پاسخ داده شود، نوشته است: ” اجازه سوء استفاده از شخص خود را به کسانی که در صدد تسویه حساب شخصی با آقای دکنر شکوری راد هستند، ندهید. عده ای برای اثبات تئوری ها و سناریوهای شکست خورده خود حاضر هستند همه چیز و از جمله اعتبار قوه قضاییه و شخص شما را مخدوش کنند.”

علی شکوری راد، پیش از این در تاریخ ۲۱ مهرماه سال جاری به علت واکنش به انحلال دو حزب اصلاح طلب و رد اظهارات دادستان کشور آقای محسنی اژه ای بازداشت و در تاریخ ۶ آبان با تودیع وثیقه از زندان آزاد شده بود.

به همین مناسبت “جرس” با دکتر صدیقه خدمت، همسر دکتر شکوری راد در خصوص نحوه بازداشت و آخرین وضعیت ایشان به گفتگو پرداخته که متن آن در پی می آید:

خانم دکتر لطفا در خصوص نحوه بازداشت آقای شکوری راد بفرمایید.

آنچه در اطلاعیه دادستانی مبنی بر احضار و پس از انجام تحقیقات و بررسی پرونده دکتر شکوری راد بازداشت شده است کذب محض است و ایشان را در بیمارستان بدون هیچگونه اطلاع قبلی و در ساعت کاری بیمارستان که به عنوان رئیس بخش  باید پاسخگوی بیماران و مراجعان باشند بازداشت کرده و حتی با پیشنهاد دکتر که مراجعه به زندان به شنبه موکول شود موافقت نکرده و نمی دانم چرا با دوماشین پژو ظرف چند دقیقه ایشان را به زندان برده اند.

از آن روز که آقای دکتر را بازداشت کردند شما تماسی با ایشان داشته اید و اطلاعی دارید که در چه وضعیتی بسر می برند؟

از ساعت دوبعدازظهر پنج شنبه که بازداشت شدند تا امروز یک تماس تلفنی با منزل داشتند که اطلاع دادند که در زندان اوین و بند دو الف همان مکان قبلی هستند.

توضیح ندادند که علت بازداشتشان چه بوده است؟

زمانی که من از ایشان پرسیدم علت بازداشت چه بوده گویا کسی که شماره را گرفته بود تلفن را قطع کرد. ما نمی د انیم به چه علت ایشان را بازداشت کرده اند. آنچه را هم که در اطلاعیه دادستانی آمده که ایشان متهم به  اشاعه اکاذیب و تشویش اذهان عمومی هستند، به هیچوجه صحت ندارد. من حدس می زنم که همان خصومت های شخصی که از قبل مانده بود در خصوص رد اظهارات آقای محسنی اژه ای و شکایت دادستانی، که به احتمال قوی همین خصومت ها علت بازداشت ایشان است.

آیا زمان آزادی، ایشان تعهد نامه ای را امضاء کردند؟

نخیر ایشان هیچگونه تعهدی به آنها ندادند. البته آنها تنها چیزی که از ایشان خواسته بودند این بود که با بی بی سی مصاحبه نکند که آقای دکتر هم گفته بودند من هیچ تهعد نامه ای را امضاء نمی کنم.

ایشان بعد از اینکه از زندان آزاد شدند از شرایط زندان و بازجویی ها صحبت می کردند؟

خوب مسلم است که دل خوشی نداشتند و ناراحت بودند و می گفتند تمام جلسات بازجویی ها به دعوا کشیده می شد. چون آقای دکتر بر روی “قانون و اجرای آن و رعایت حقوق شهروندی” تاکید می کردند و به بازجو می گفتند قانونی که ما در مجلس تصویب کردیم وتایید شده شما زیر پا می گذارید. به گفته  آقای دکتر، بازجو اصلا به قانون کار نداشت و بازجو می گفت به قانون کار نداشته باش، سرنوشت تو الان دست من است و هرگونه تصمیمی که در مورد تو بگیرم همان اجرا خواهد شد.

فکر نمی کنید بازداشت مجدد ایشان بخاطر حمایت ایشان از خانواده های زندانیان سیاسی و ادامه راه اصلاح طلبانه اشان باشد؟

خوب همانطور که گفتم تمام جلسات بازجویی همراه با تنش و بحث بوده است و آنها در مقابل منطق آقای دکتر نمی توانستند مقاومت کنند. کمااینکه آقای دکتر می گفتند زمانیکه با بازجو تماس گرفتند که ایشان با وساطت قرار است آزاد شود، بازجو خوشحال شد. چون آقای دکتر همه چیز را مستدل و منطقی توضیح می دادند و از اجرای قانون صحبت می کردند. خوب آنها هم دلیل موجه ای نداشتند و علاوه بر تمام اینها اساسا آقای دکتر تعهد نامه ای هم امضاء نکردند.

شما در اعتراض به این بازداشت چه صحبتی دارید؟

من الان وضعیت مناسبی ندارم اما علی رغم حال بد جسمانی برای وضعیت ایشان پیگیری های لازم را انجام خواهم داد. متاسفانه اینقدر کارهای بی منطق و سوء مدیریت زیاد است که ما نمی دانیم چه باید کرد. فقط جالب این است که گویا خود آقایان بیشتر تمایل دارند که این مسئله رسانه ای شود چون ما از طریق سایت جهان نیوز و اطلاعیه دادستانی از بازداشت ایشان مطلع شدیم. متاسفانه اینقدر تنگ نظری های شخصی وجود دارد که حالا برای جواب به هواداران بی استدلال و بی منطقشان و بخاطر همین فشارها سریعا اعلام کردند که ایشان را بازداشت کردند.

با تشکر از فرصتی که در اختیارمان قرار دادید

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید