خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۹, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۱ ساعت ۹:۵۶:۵۶

    خانه  > کارگران  >  زنان کارگر با کوچکترین بحرانی اخراج می‌شوند

زنان کارگر با کوچکترین بحرانی اخراج می‌شوند

خبرگزاری هرانا – زهرا صادقی مسئول اتحادیه زنان کارگر خانه کارگراستان مازندران گفت: اگر با نگاهی وسیع بنگریم با توجه به اینکه در فرهنگ اسلامی مادامی که زن در خانواده تامین باشد انگیزه کار خارج از خانه را ندارد، به این نتیجه می‌رسیم که علت اصلی کار زنان تامین نیاز مالی است.
به گزارش ایلنا، وی افزود: خانواده‌هایی که این قشر از آنها برخواسته‌اند، خانواده‌های بی‌سرپرست یا بدسرپرست و نیازمندی هستند که عدم حضور زن در آن خود باعث ناهنجاری‌های مضاعفی در مدیریت خانواده می‌شود و همچنین به علت سنگینی مسوولیتی که بر دوش این زنان است اکثر آنها دچار بیماری و پیری زودرس می‌شوند.
وی تاکید کرد: مشکلات اجتماعی زنان کارگر به فرهنگی که در محیط کار و اجتماع وجود دارد و بازخوردهای آن مربوط می‌شود.
زهرا صادقی در مورد بازخوردهای محیط کار گفت: اینگونه بحث‌ها به خصوص برای زنان جوان مشکلات زیادی دارد و البته شرایط فرهنگی سال‌های اخیر نیز آنها را بیشتر کرده طوری که،‌ زنان مجبورند به بسیای از ترس‌ها و تهدیدها پاسخ دهند اما پیشرفت شغلی نداشته باشند، و در کوجکترین بحران کارگری زنان کارگر اخراج می‌شوند وتبعیض جنسی در مورد آنها کاملا مشهود است.
مسئول اتحادیه زنان کارگر خانه کارگر مازندران می‌گوید: ما فکر می‌کنیم همه باید مورد احترام باشند، در نتیجه محیط کار باید به گونه‌ای باشد که زن با حفظ اعتقاداتش بتواند آنجا کار کند و هیچ‌گونه تبعیضی در آن محیط وجود نداشته باشد.
وی بابیان اینکه در همه‌جا مساله تبعیض جنسیتی مطرح است، گفت: در کشور ما که محدودیت‌های عرفی نیز این مساله را دوچندان می‌کند اما تساوی جنسیتی و اصل عدم تبعیض از اصول بنیادی سازمان بین‌المللی کاراست که به طور یکسان شامل مردان و زنان می‌شود که متاسفانه در ایران این اصول بنیادی رعایت نمی‌شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید