خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۹, 20th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۰ ساعت ۸:۲۵:۴۴

    خانه  > سایر گروهها  >  مادر نازنین خسروانی: دخترم جرم امنیتی مرتکب نشده است

مادر نازنین خسروانی: دخترم جرم امنیتی مرتکب نشده است

خبرگزاری هرانا – عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، در خصوص آخرین وضعیت پرونده نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار زندانی، گفته است که او جرایم امنیتی دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، آقای دولت‌آبادی افزوده است که خانم خسروانی بخشی از این اتهام‌ها را نیز قبول کرده‌ است.
این روزنامه‌نگار نزدیک به ۵۰ روز پیش توسط ماموران امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت شد.

اعظم افشاریان، مادر نازنین خسروانی، درباره سخنان دادستان عمومی و انقلاب تهران به رادیو فردا گفت: «متاسفانه من هم این صحبت‌ها را شنیده‌ام که آقای دادستان گفته است دخترم جرم امنیتی دارد و به نظر من، این حرف خیلی سنگینی است که دادستان زده است.»

من که مادر نازنین هستم، می‌دانم دخترم یک سال و نیم بیکار بود و با هیچ روزنامه‌ای کار نمی‌کرد و حداقل حدود هشت ماه در خانه کنار من بود و من در جریان تمام برنامه‌هایش بودم، بنابراین این حرف را کاملا رد می‌کنم و فکر می‌کنم اینجا سوء‌تفاهمی وجود دارد و هنوز هم به این مسئله معتقدم.

من فکر می‌کنم اگر در دادگاه اتهامات دخترم رد شود، آقای دادستان آن زمان می‌تواند جواب مرا بدهد یا نه؟

* پس از آخرین تماس تلفنی خانم خسروانی در روزهای نخست بازداشتش، آیا تماس دیگری با شما داشته است یا دیداری با هم داشته‌اید؟

متاسفانه طی این مدت، فقط همان تماس تلفنی چند ثانیه‌ای یکی دو روز اول را داشتیم که به من گفت در انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین است.

بعد از آن دیگر هیچ تماسی نداشتیم و من هر روز مراجعه کردم و آنجا درخواست نوشتم و برای آقای دادستان گذاشتم که دخترم با من تماس بگیرد و یک تلفن یا دیدار پنج دقیقه‌ای داشته باشیم، ولی متاسفانه هر بار مراجعه کردم منشی دفتر دادستان یا کسانی که جوابگو بودند به من گفتند روی درخواست شما دستوری داده نشده است.

هر بار با ناراحتی از آنجا برگشتم حتی آخرین بار بغض کرده بودم و گریه‌ام گرفته بود و به معاون دادستانی گفتم اصلا می‌خواهم بدانم دخترم زنده است؟ چون از بچه‌ام بی‌خبرم. معاون دادستان لبخندی زد و گفت انشاء‌الله که زنده است. این جوابی که به من دادند هر مادر دیگری می‌شنید خیلی برایش ناراحت‌کننده بود. تنها جوابی که در این مدت گرفتم فقط همین بوده است.

* دادستان تهران گفته است اگر شما خواستار کمک به دخترتان هستید، با رسانه‌ها مصاحبه نکنید. نظر شما در مورد این صحبت دادستان تهران چیست؟

آقای دادستان از من انتقاد کرده، ولی من فکر می‌کنم این مسئله حق من است، چون هر بار به مراجع قضایی مراجعه کردم، هیچ جوابی نشنیدم.

هر بار به دادستانی، دادگاه انقلاب و زندان اوین رفته‌ام، به من هیچ جوابی ندادند. بنابراین برای این که حرفم را به مقامات قضایی برسانم، فکر می‌کنم این تنها راه است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید