خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ جوابیه حشمت الله طبرزدی به صحبت های اخیر دولت ابادی

هرانا؛ جوابیه حشمت الله طبرزدی به صحبت های اخیر دولت ابادی

خبرگزاری هرانا – دادستان تهران عباس جعفری دولت ابادی روز سه شنبه ۱۶ اذر در نشست خبری نسبت به پاره ای مسایل اظهار نظر کرد.

وی در بخشی از صحبت هایش اظهار داشت، در خصوص کسانی از جریان فتنه که لایحه دفاعیه خود را چاپ کرده‌اند، اعلام جرم کرده‌ایم و آنها را تحت تعقیب قرار می‌دهیم. دو نفر از محکومان جریان فتنه متن لایحه خود را چاپ کرده که آنها را تعقیب می‌کنیم.

در همین راستا حشمت الله طبرزدی دبیرکل جبهه دمکراتیک ایران و سخنگوی شورای همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران که کوشش ها و مبارزاتش باعث شده است به وی به عنوان یکی از سخنگویان و تریبون طیف سکولار دمکرات نگاه شود و مدتی پیش از خامنه ای به دادگاه بین المللی شکایت کرده است جوابیه ای را در زندان تنظیم و آنرا در اختیار خبرگزاری هرانا قرار داده است که به شرح زیر است:

اینجانب این محکمه را عادلانه نمیدانستم ، این محکمه فرمایشی و در جهت اراده ی دستگاه امنیتی و در خدمت حکومت بود، دستگاه امنیتی- قضایی به صورت فله ای، واهی و غیر مستدل، اتهامات گوناگونی را متوجه من کرده اند و دستگاه امنیتی، از قاضی خواستار اشد مجازات و تبعید برای من شده بودند.دادگاه مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی برگزار نمی شود. من رای این دادگاه نظامی- امنیتی را قبول نداشتم.

هم چنین دو وکیل مدافعم، خانم نسرین ستوده و محمد اولیایی فرد بازداشت و هنوز زندانی هستند، اقای جهانگیر محمودی هم محکوم شده اند و خانم گیتی پورفاضل و اقای محمدعلی دادخواه تحت فشار هستند.

حال اقای دولت ابادی چگونه انتظار داشتند در حالی که دادگاه نظامی – امنیتی بر خلاف قانون اساسی تشکیل شده است من متن دفاعیات خود را منتشر نکنم؟

چگونه انتظار دارد در حالی که وکلای من یا در زندان هستند یا تحت فشار هستند و به پرونده من دسترسی نداشتند متن دفاعیات خود را منتشر نکنم؟

وی در بخش دیگری از این نامه اشاره میکند، انتشار دفاعیات در حالی که دادگاه غیر صالح در جهت اراده دستگاه امنیتی به من ۹ سال و ۷۴ ضربه شلاق تحمیل کرده است را حق مسلم خود میدانستم، دادگاه در حالی این رای را به من تحمیل کرد که پیش از این و برطبق همین روندهای ناعادلانه ۱۱ سال حبس ( که بخشی از ان حبس در سلول انفرادی بود )‌ را گذراندم و این محکمه تحت اراده حکومت، کدام حقوق شهروندی من را مراعات کرد!. با تفاسیر ارایه شده ارایه دفاعیه را از حقوق شهروندی خود میدانم.

حشمت الله طبرزدی این نکته لطیف را هم اشاره کرده اند که اقای دولت ابادی ایا رهبر حزب یا تشکلی است که در خطاب به مردم انها را برای ۹ دی هوشیاری میدهد تا به خیابان بیایند؟

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید