خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  جمال رسول پور در هفتمین روز از اعتصاب غذا، ممنوع الملاقات شد

جمال رسول پور در هفتمین روز از اعتصاب غذا، ممنوع الملاقات شد

خبرگزاری هرانا – به دنبال اعتصاب غدای جمال رسول پور و وخیم تر شدن وضعیت جسمانی این زندانی کرد، مقامات زندان از ملاقات وی با خانوادەاش جلوگیری نمودند.

بنا به گزارش های رسیده به کردیش پرسپکتیو، پس از گذشت هفت روز از اعتصاب غدای جمال رسول پور، فعال دربند کرد، مسئولان دادسرای انقلاب مهاباد و مقامات زندان مرکزی این شهر، از ملاقات والدین این فعال کرد با وی ممانعت نمودند.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که خانواده آقای رسول پور به شدت نگران سلامت فرزندشان می باشند.

پدر جمال رسول پور در مصاحبه با یکی از فعالان حقوق بشر، ضمن اعتراض به این گونه رفتارها از سوی مسئولان قضایی و مقامات زندان، حال فرزندش را نگران کننده خوانده و اتهام های منتسب به ایشان را بی اساس دانست.

وی در ادامه افزوده است: “اتهام فعالیت علیه‌ نظام و سیاسی بودن فرزندش به‌ هیچ عنوان صحت ندارد و فرزندش تحت شکنجه‌ بر این امر اعتراف کرده‌ است.”

اعتصاب این زندانی کرد در اعتراض به عدم رسیدگی های پزشکی، اتهام های منتسب و همچنین روند بررسی پروندەاش صورت گرفته است.

جمال رسول پور، در تاریخ بیست و هشتم شهریور ماه سال جاری از سوی نیروهای امنیتی در شهر سردشت بازداشت گردید و هم اینک در زندان مرکزی مهاباد به سر می برد.

اتهام های وارد شده به این فعال کرد در دادگاهی که در تاریخ ۲۲ آبان ماه سال جاری در دادگاه انقلاب مهاباد تشکیل گردید، فعالیت علیه‌ نظام و همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید