خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ محکومیت حمیدرضا خادم به پنج سال حبس تعزیری

هرانا؛ محکومیت حمیدرضا خادم به پنج سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – حمید رضا خادم از فعالان سیاسی و از بازداشت شدگان رویدادهای پس از انتخابات به پنج سال حبس حبس تعزیری محکوم شد . نکته جالب آنجاست که این حکم روز قبل به دلیل ایراد تایپی در رای سه سال و چهار سال قید گردیده بود که پس از اصلاح در آن به مجموع پنج سال افزایش یافت . متن رای دادگاه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:

با عنایت به گزارش وزارت اطلاعات و حضور متهم در در تجمعات بعد از انتخابات ریاست جمهوری و انجام مصاحبه با رادیوهای بیگانه و صدور بیانیه و قرائن موجود بزهکاریش محرز و مسلم گردیده است . نامبرده عضو فعال سازمان دانش آموختگان جبهه ملی ایران بوده و با انجام مصاحبه با رسانه های بیگانه از جمله رادیو فردا و صدای آمریکا و همچنین نگارش مقاله های ساختار شکنانه سعی در تضعیف و سیاه نمایی نظام داشته و متهم بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری ضمن دفاع و همکاری با جریان فتنه در برخی تجمعات نیز شرکت داشته است . نامبرده با جمع کردن برخی جوانان مسئله دار اقدام به تاسیس تشکلی به نام هبستگی با دانشجویان زندانی نموده و بیانیه هایی نیز صادر نموده است .

لذا با عنایت به ماده ۴۷ قانون مجازات اسلامی و مستندا به مواد ۶۱۰ و ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی نامبرده در اتهام اول ( اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرائم علیه امنیت کشور به چهار سال حبس و در مورد ردیف دوم ( فعالیت تبلیغی علیه نظام ) به تحمل یک سال حبس محکوم می نماید

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید