خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۷ ساعت ۹:۱۰:۵۲

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار و تهدید گسترده فعالین دانشجویی در دانشگاه مازندران

احضار و تهدید گسترده فعالین دانشجویی در دانشگاه مازندران

خبرگزاری هرانا – دانشگاه مازندران و مجموعه پردیس این دانشگاه ۱۶ آذر امسال را در فضای به شدت امنیتی شده و به صورت نیمه تعطیل گذراند.

به گزارش دانشجو نیوز، علی رغم فراخوان گسترده فعالین دانشجویی در این دانشگاه از طریق توزیع شبنامه و شعارنویسی، به دلیل فضای به شدت امنیتی شده در این روز و حضور چشمگیر نیروهای امنیتی و لباس شخصی تجمع وعده داده شده صورت نپذیرفت. همچنین منابع آگاه دانشجویی از احضار و تهدید بی سابقه فعالین دانشجویی دانشگاه مازندران و اخراج چند تن دیگر از محوطه ی پردیس این دانشگاه خبر می دهند.

احضار و تهدید فعالین و خانواده های ایشان که از صبح روز دوشنبه  ۱۵ آذر به صورت سیستماتیک آغاز شده بود تا ظهر روز ۱۶ آذر ادامه یافت و طی آن بیش از ۲۷ نفر از دانشجویان دانشگاه مازندران از حضور در این دانشگاه منع شدند.

بیش از ۲۰ تن از فعالین دانشجویی دانشگاه مازندران از جمله محسن حسینی، عبدالله بابلی نیا، آرش دادور و توحید علیزاده پیش از آغاز روز شانزدهم آذر ماه از طریق احضار به حراست دانشگاه، تماس تلفنی مستقیم یا ارعاب خانواده هایشان از حضور در دانشگاه در روز ۱۶  آذر منع شدند. از سوی دیگر در روز شانزدهم آذر بیش از ۷ تن از فعالین دانشجویی این دانشگاه از جمله سیاوش امجدی، مازیار یزدانی و سحر صمیمی توسط نیروهای امنیتی و حراست دانشگاه مجبور به ترک مجموعه پردیس شدند.

منابع آگاه دانشجویی از حضور چشمگیر نیروهای امنیتی و لباس شخصی در دانشگاه مازندران خبر می دهند و با توجه به برگزار نشدن تعداد زیادی از کلاس های درس، دانشگاه مازندران را نیمه تعطیل توصیف کردند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید