خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  دکتر حسین رئیسیان استاد دانشگاه بین‌المللی قزوین بازداشت شد

دکتر حسین رئیسیان استاد دانشگاه بین‌المللی قزوین بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – دکتر حسین رئیسیان استاد دانشگاه بین المللی امام خمینی همزمان با موج جدید احضار های دانشجویی به کمیته انضباطی دانشگاه و اداره اطلاعات شهر قزوین بازداشت شد.

به گزارش دانشجونیوز، دکتر حسن رئیسیان عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه بین المللی امام خمینی، دبیر اسبق انجمن مدرسین این دانشگاه، عضو شورای مرکزی حزب مشارکت استان قزوین و عضو ارشد ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی یکشنبه هفته گذشته مورخ ۱۳/۲/۸۹ توسط نیروهای اطلاعاتی استان قزوین بازداشت شد.

به گفته خانواده وی، دکتر رئیسیان در روز یکشنبه ی هفته گذشته بعد از خارج شدن از دانشگاه در خیابان نوروزیان و در روبروی خوابگاه مرکزی دانشگاه بین الملل توسط نیروهای انتخاباتی بازداشت شده است. ستاد خبری اطلاعات شهر قزوین و حراست دانشگاه بین الملل دلیل بازداشت وی را داشتن رابطه نامشروع  اعلام کردند و در خبرهای خبرگزاری فارس و همچنین تشکل های شبه دانشجویی حامی دولت کودتا، محل دستگیری وی اتوبان قزوین – رشت اعلام شد. این در حالی است که بعد از دیدار کوتاه همسر دکتر رئیسیان با وی ایشان دلیل دستگیری خود را سیاسی و محل دستگیری خود را خیابان منتهی به دانشگاه و در مجاورت مجتمع خوابگاه های دانشگاه اعلام کرد و اتهامات وارد شده را انگ اخلاقی و سناریویی از پیش طراحی شده برای ترور شخصیت و حذف خود دانست.

لازم به ذکر است که دکتر رئیسیان با ۲۰ سال تدریس در این دانشگاه یکی از با سابقه ترین اساتید دانشگاه محسوب می شود که در زمان ریاست دکتر بهشتی سرشت عضو هیئت رئیسه دانشگاه بود. وی در ۲۵ خرداد سال گذشته و در جریان اعتراضات دانشجویی پس از انتخابات و تعلیق امتحانات، به همراه چند تن از اساتید و دانشجویان دیگر توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده بود و بعد از چند روز بازداشت با قرار وثیقه آزاد شد. در همین راستا پرونده وی به دادگاه انقلاب شهر قزوین ارجاع داده شد.

گفتنی است این گونه پرونده سازی ها و سناریو چینی ها همانگونه که در حوزه ی سیاسی کشور بی سابقه نبوده است در جریان اعتراضات بعد از ۲۲ خرداد ۸۸ و بعد از ناکامی سیاست سرکوب، دستگیری و شکنجه ی فعالان سیاسی توسط قدرت طلبان به حربه دیگری برای حذف مخالفین تبدیل شده است. دانشگاه بین المللی امام خمینی نیز در سال جاری از این امر از سوی حراست، کمیته ی انضباطی و نیروهای اطلاعاتی شهر مستثنی نبوده است به طوریکه در روزهای اخیر کمیته انضباطی دانشگاه و ستاد خبری شهر قزوین به قصد کنترل فضای دانشگاه و ترس از تغییر و تحولات دانشگاهی در خرداد ماه در طی چند روز اخیر، تعداد بیشماری از دانشجویان را به کمیته ی انضباطی و ستاد خبری اطلاعات فراخوانده اند که بدون استثناء به همه ی دانشجویان احضار شده در کنار جرم سیاسی، اتهام اخلاقی نیز نسبت داده شده است.

دستگیری دکتر رئیسیان به علت دلایل اعلام شده نشان دهنده آن است که اساتید دگر اندیش دانشگاه نیز از این امر مستثنی نمانده اند و در آینده ای نزدیک و همزمان با نزدیک شدن به سالروز کودتای ۲۲ خرداد حیطه گسترده تری از فعالان سیاسی را در بر خواهد گرفت.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید