خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۴ ساعت ۱۴:۵۷:۳۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ سعید پورحیدر به پنج سال حبس محکوم شد

هرانا؛ سعید پورحیدر به پنج سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سعید پورحیدر ، روزنامه نگار و وبلاگ نویس که هفدهم مهرماه برای دومین بار در یکسال گذشته بازداشت شده بود با رای شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به پنج سال حبس محکوم شد .

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری حقوق بشر ایران “هرانا” وی سه شنبه هفته گذشته پس از ۵۲ روز بازداشت در بند ۳۵۰ زندان اوین در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباس محاکمه و به اتهام ” اجتماع و تبانی با هدف ارتکاب جرائم علیه امنیت کشور ” به پنج سال حبس که به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمد، محکوم شد.

لازم به ذکر است فعالیت تیلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ، توهین به مقدسات و زیر سوال بردن احکام اسلام ، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی ، اجتماع و تبانی با هدف ارتکاب جرائم علیه امنیت کشور و توهین به رییس جمهور پنج اتهام این روزنامه نگار بود که در شعبه چهار بازپرسی دادسرای اوین به وی تفهیم شده بود .

قبل از صدور کیفر خواست و در مرحله بازپرسی ، برای دو اتهام توهین به رییس جمهور و توهین به مقدسات و زیر سوال بردن احکام اسلامی قرار منع تعقیب صادر شده بود که دادگاه انقلاب نیز از دو اتهام دیگر اخلال در نظم عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام وی را تبرئه و به اتهام اجتماع و تبانی به قصد براندازی ، دادگاه برای این روزنامه نگار پنج سال حبس تعزیری در نظر گرفت که این حکم به مدت پنج سال به حالت تعلیق درآمد .

سعید پورحیدرشانزدهم بهمن سال گذشته توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس تحمل یکماه انفرادی در بند ۲۴۰ زندان اوین آزاد شد . وی برای دومین بار در هجدهم مهرماه سالجاری بازداشت و بند ۳۵۰ منتقل شد

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید