خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۹, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۴ ساعت ۱۴:۵۴:۰۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازجویی یکی دیگر از اعضای خانواده عابدی باخدا

بازجویی یکی دیگر از اعضای خانواده عابدی باخدا

خبرگزاری هرانا – مامورین وزارت اطلاعات مدتی پیش به منزل یکی از خانواده های عابدی باخدا در رشت یورش بردند و فرزند آنها را دستگیر و برای مدت طولانی تحت بازجویی و مورد تهدید قرار دادند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، مامورین وزارت اطلاعات رشت در پی یورش خود دانش آموز ۱۵ ساله عرفان عابدی باخدا  را دستگیر و به اداره اطلاعات رشت در نیروی دریایی منتقل کردند.آنها همچنین وسایل شخصی این خانواده مانند کامپیوتر،تلفن همراه،رسیور ماهواره و سایر وسایل را با خود بردند.

بازجویان وزارت اطلاعات عرفان عابدی باخدا را برای مدتی طولانی مورد بازجویی و تهدید قرار دادند و به او تاکید کردند که رفت و آمد های خانوادگی خود را با عمویش(زندانی سیاسی هادی عابدی باخدا ) باید قطع کند در غیر اینصورت او را مورد محاکمه و زندانی خواهند کرد.

در طی هفته های گذشته مامورین وزارت اطلاعات بارها به خانواده های عابدی باخدا یورش بردند و خانم مهری جوان محجوب دوست همسر زندانی سیاسی عابدی باخدا را دستگیر و چند روز در بازداشت مورد بازجویی خود قرار دادند و پس از آن با صدور قرار وثیقه سنگین او را آزاد کردند.

لازم به یادآوری خانواده عابدی با خدا از زندانیان سیاسی دهۀ ۶۰ در رشت می باشند و یکی از اعضای خانواده آنها به نام هرمز عابدی باخدا در دهۀ ۶۰ به خاطر هواداری از سازمان مجاهدین خلق اعدام شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید