خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۹, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۴ ساعت ۴:۳۳:۲۰

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اسماعیل سلمانپور و فرزاد اسلامی بازداشت شدند

اسماعیل سلمانپور و فرزاد اسلامی بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – اسماعیل سلمانپور عضو سابق شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به همراه فرزاد اسلامی دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکز و دبیر سابق تشکیلات کانون دانشجویان مسلمان بازداشت شدند.

به گزارش دانشجو نیوز، در آستانه ۱۶ آذر و در حالیکه دانشجویان دانشگاه های مختلف ضمن اعلام فراخوان برای برپایی باشکوه روز دانشجو خواهان آزادی تمامی دانشجویان در بند شده بودند، بازداشت های جدید از افزایش فشار بر فعالین دانشجویی در آستانه روز دانشجو حکایت دارد. اسماعیل سلمانپور فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیش از این نیز در ۱۷ بهمن سال ۱۳۸۷ در چهاردهمین مراسم سالگرد درگذشت مهندس بازرگان در مقابل حسینیه ارشاد بازداشت شده بود. وی همچنین به ۳ ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده است.

فرزاد اسلامی نیز پیش از این به جرم تبلیغ علیه نظام در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی به خاطر شرکت در تجمع  ۲۱ مهرماه ۱۳۸۸۸ در دانشکده فنی تهران مرکز به یک سال حبس تعزیری که به مدت سه سال به حالت تعلیق درآمد، محکوم شده بود.

فرزاد اسلامی در شامگاه ۱۲ آبان سال گذشته بازداشت شده و به مدت ۱۵ روز در بند امنیتی ۲۴۰  زندان اوین سپری کرده بود. گفتنی است پیش تر این دانشجو از طرف کمیته انضباطی دانشگاه تهران مرکز به اتهام تحریک و ترغیب دانشجویان به تجمع به سه ترم تعلیق محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید