خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۳ ساعت ۱۶:۱۸:۴۵

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور حکم تعلیق از تحصیل برای محمد هرمز زاده، دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد

صدور حکم تعلیق از تحصیل برای محمد هرمز زاده، دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد

خبرگزاری هرانا – محمد هرمززاده، دانشجوی ممتازِ رشته مدیریت دانشگاه فردوسی مشهد، بدلیل فعالیت های دانشجویی، به یک ترم محرومیت از تحصیل از سوی کمیته انضباطی این دانشگاه محکوم شد.

به گزارش جرس، هرمززاده مدیرمسوول نشریات دانشجویی «ژاژ» و «ریشه»، از نشریات حامی جنبش سبز بوده و به دلیل آنچه کمیته انضباطی، “نشر اکاذیب و توهین به مقامات” ذکر کرده، به این حکم محکوم گردیده است. گفتنی است محمد هرمززاده از دانشجویان ممتاز رشته مدیریت این دانشگاه بوده و با وجود گذراندن ۴ ترم، بیش از ۹۴ واحد درسی پاس کرده است.

نشریات دانشجویی ژاژ و ریشه از بزرگترین نشریات دانشجویی بوده که تیراژ هر دو آنها در سطح دانشگاه فردوسی، ۵۰۰۰ نسخه در هفته بود. سال گذشته هر دو این نشریات به دلایل انضباطی و امنیتی توقیف شده بودند.

طی دو سال اخیر مسوولان دانشگاه فردوسی فشار زیادی بر اعضای این نشریه ی اصلاح طلب وارد آورده اند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حسین قابل، دانشجوی رشته مهندسی برق به دو ترم محرومیت از تحصیل از سوی کمیته انضباطی دانشگاه فردوسی و یک سال حبس تعلیقی و محرومیت از داشتن تلفن همراه از سوی دادگاه انقلاب مشهد محکوم شده بود.وی عاشورای سال گذشته در حالی که برای شرکت در مراسم عزاداری به بیت آیت الله صانعی در مشهد رفته بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ٣۱ روز را در بازداشت گذراند.

همچنین آرشام دامغانی دانشجوی رشته متالورژی،  پریسا خیام دار دانشجوی رشته شیمی محض، سمانه شاملو دانشجوی رشته الهیات نیز، به دو ترم محرومیت از تحصیل محکوم شده بودند.

گفتنی است تمامی این افراد از اعضای نشریات دانشجویی ژاژ و ریشه بودند. به تازگی برای دو نفر دیگر از اعضای این نشریه نیز احکام محرومیت از تحصیل صادر شده که به دلیل اینکه پرونده آنها هنوز در مرحله تجدید نظر است از ذکر نام آنها خودداری می شود.

فشار بر فعالان دانشجویی دانشگاههای کشور، طی هفته های اخیر شدت زیادی یافته و جمع زیادی از دانشجویان و فعالان، مشمولِ احضار، بازداشت، صدور احکام قضایی و انضباطی شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید