خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۲ آذر ۱۳۸۹, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۲ ساعت ۲۱:۳۴:۴۱

    خانه  > زندانیان  >  نازنین خسروانی، چهل روز بازداشت بدون ملاقات

نازنین خسروانی، چهل روز بازداشت بدون ملاقات

خبرگزاری هرانا – بازداشت نازنین خسروانی به چهلمین روز نزدیک می‌شود اما هنوز مسئولان امنیتی به خانواده او اجازه نداده‌اند تا حتی برای یک لحظه با فرزند خود ملاقات کنند.

به گزارش جرس، برخوردی که با نازنین خسروانی و خانواده‌اش صورت گرفته، البته دارای سابقه است و پیش از این نیز ماموران امنیتی چنین برخوردی با زندانیان سیاسی و خانواده‌های آنها داشته‌اند و حالا به نظر می‌رسد این مساله در حال تبدیل شدن به یک رویه است.

نازنین خسروانی روزنامه‌نگار است و تا به حال با روزنامه‌های اصلاح طلب زیادی همکاری داشته است. اما با گذشت چند روز از بازداشت او، هنوز مسئولان امنیتی دلیل مشخصی را برای بازداشت او ارائه نداده‌اند.

پیش از این مسئولان دادستانی به خانواده این روزنامه‌نگار قول داده بودند که می‌توانند به زودی با فرزند خود ملاقات داشته باشند، اما با نزدیک شدن به چهلمین روز بازداشت این روزنامه نگار، هنوز درهای زندان اوین برای ملاقات به روی خانواده خسروانی باز نشده است و به نظر می‌رسد بی‌توجهی مسئولان امنیتی به وعده‌های دادستانی نیز بیش از گذشته شده است.

بدین ترتیب نام نازنین خسروانی را باید به فهرست روزنامه‌نگارانی که در بند ۲۰۹ زندان اوین در شرایط حادی قرار دارند و به اصطلاح مفقود شده‌اند، اضافه کرد.

خبرهای موجود حاکی از آن است که مسئولان امنیتی فعلا قصد آزاد کردن نازنین خسروانی را ندارند و قرار بازداشت او را تمدید کرده‌اند. این در حالی است که مادر این روزنامه‌نگار و فعال اجتماعی تا به حال با نوشتن دو نامه که یکی از آنها خطاب به زندانبان نازنین خسروانی بوده است، از وضع دخترش ابراز نگرانی کرده است. اما طبق معمول، هیچ توجهی از سوی مسئولان به این گلایه‌ها و شکوه‌ها نشده است.

این روزنامه‌نگار زندانی، از بیماری قلب رنج می‌برد و خانواده او بارها اعلام کرده‌اند که فرزندشان به لحاظ جسمی نیاز به مراقبت دارد. به گفته آنها، ادامه بازداشت او می‌تواند تبعات ناگواری برایش داشته باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید