خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۲ آذر ۱۳۸۹, 20th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۲ ساعت ۱۴:۲۳:۰۶

    خانه  > زندانیان  >  شکنجه یکی از زندانیان توسط نیروهای امنیتی

شکنجه یکی از زندانیان توسط نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – فعال سندیکایی شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه  غلامرضا غلامحسیی در سلولهای انفرادی بند سپاه  وزارت اطلاعات تحت شکنجه های جسمی و روحی برای گرفتن اعترافات دروغین قرار دارد. صدای ضرب وشتم و فریادهای آقای غلامحسینی در طی شبانه روز در بند توسط سایر زندانیان شنیده می شود.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، از طرفی دیگر از زمان بازداشت آقای غلامحسینی تاکنون خانواده وی از وضعیت وشرایط او بی خبر هستند. مراجعات خانواده آقای غلامحسنی به دادگاه انقلاب، دادستانی کرج و اداره اطلاعات با این پاسخ مواجه هستند که بازجویی او هنوز تمام نشده است. اداره اطلاعات کرج از باز پس دادن مدارک شناسایی اعضای خانواده، دفترچه بانک که به آن نیاز مبرم برای برداشت پول جهت امرار معاش خود دارند خوداری می کند.

یکی از شیوه های جدید و وزارت اطلاعات که اخیرا علیه اکثر فعالین سندیکایی بکار می برد ضبط مدارک شناسایی اعضای خانواده ، کارت و دفترچه بانکی و همچنین دستور مصدود کردن حساب بانکی آنها را صادر می کنند تا خانواده های فعالین سندیکایی نتوانند از حساب بانکی خود پول برداشت کند و به لحاض معیشتی تحت فشار قرار گیرند.

فعال سندیکایی غلامرضا غلامحسینی ۴۴ ساله در روز  ۱۲ آبان ماه  در یکی از خیابانهای کرج بازداشت و  وزارت اطلاعات منتقل گردید.

او در جریان اعتصابات و اعتراضات گسترده کارکنان شرکت واحد تهران در سال ۸۴ دستگیر وچند هفته در زندان اوین در بازداشت بسر برد و نزدیگ به ۴ سال از کار تعلیق شد.

آقای غلامحسینی حدودا ۸ ماه پیش پس از صدور حکم بازگشت به کار اداره کار توانست به محل کار خود بازگردد ولی ۲ مردادماه مجددا به بهانه های واهی از کار تعلیق شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید