خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ استمداد خانواده های ۶ بازداشتی هوادار آقای بروجردی از فعالین و سازمانهای حقوق بشری

هرانا؛ استمداد خانواده های ۶ بازداشتی هوادار آقای بروجردی از فعالین و سازمانهای حقوق بشری

خبرگزاری هرانا – بعد از گذشت ۲۵ روز از بازداشت ناگهانی ۶ تن از هواداران زندانی عقیدتی آقای بروجردی، نگرانیها نسبت به وضعیت مبهم این افراد، شدت بیشتری به خود گرفته است.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری حقوق بشر ایران “هرانا” خانواده بازداشت شدگان اذعان میدارند: ” همه روزه جهت کسب اطلاع از وضعیت فرزندانمان به زندان اوین مراجعه میکنیم ولی تاکنون موفق به دریافت هیچ گونه اطلاعی در مورد دلایل بازداشت و محل نگهداری آنان نشده ایم و هیچیک از مسئولین امر حاضر به پاسخگویی درباره  وضعیت فرزندانمان نمی باشند” .

گمانه زنیها حکایت از آن دارد که دلایل اصلی بازداشت غیر قانونی این ۶ تن، تشدید فشارها بر آقای بروجردی مبنی بر اظهار پشیمانی، تاکید بر مشروعیت اصل ولایت فقیه و رد تئوری جدایی دین از حکومت در قالب اعترافات تلویزیونی می باشد.

گفتنی است انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به رهبر جمهوری اسلامی که در آن آقای بروجردی، علی  خامنه ای را مسئول مستقیم نقض حقوق بشر در زندانهای رژیم معرفی کرده بود، نقش اساسی در بازداشتهای اخیر دارد.

بانوان دکتر رویا عراقی، مریم عظیمی، فروغ همتیار، طیبه حسینی، نرگس غفارزاده و مهندس محمد رضا صادقی از هواداران زندانی سکولار آقای بروجردی،  در شامگاه ۱۷ آبان ماه با یورش نیروهای امنیتی از منازل خود ربوده و به نقطه نامعلومی منتقل شده اند . لازم بذکر است  در طی روزهای گذشته، جدایی بین تعدادی از این مادران و فرزندانشان، تراژدی رقت باری را رقم زده است .

خانواده این زندانیان جهت نجات جان فرزندانشان، از کلیه سازمانهای حقوق بشری، نهادهای بین المللی و فعالان آزاده، طلب استمداد نموده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید