خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۰ ساعت ۱۶:۲۶:۴۳

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ کیوان صمیمی همچنان در قرنطینه زندان رجایی شهر به سر میبرد

هرانا؛ کیوان صمیمی همچنان در قرنطینه زندان رجایی شهر به سر میبرد

خبرگزاری هرانا – کیوان صمیمی بهبهانی مدیر مسئول ماهنامه توقیف‌شده نامه، و مشاور در امور فرهنگی شورای همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران در قرنطینه زندان رجایی شهر کرج به سر میبرد.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری حقوق بشر ایران “هرانا” با گذشت چند روز از انتقال مهندس صمیمی از اعضای شورای ملی صلح و کانون مدافعان حقوق بشر به زندان رجایی شهر کرج وی هنوز قرنطینه زندان به سر میبرد و هنوز به بند زندانیان منتقل نشده است.

این عضو کمیته دفاع از حقوق شهروندی و کمیته دفاع از حق تحصیل توسط قاضی پیرعباسی به ۶ سال حبس و محرومیت مادام العمر از فعالیت سیاسی محکوم شد.

کیوان صمیمی که عضو کمیته پی گیری بازداشت های خودسرانه و شورای همبستگی برای دمکراسی وحقوق بشر درایران چندی پیش جهت اعتراض به وضعیت زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد و انتقال وی به زندان رجایی شهر بی ارتباط با این موضوع نبوده است.

نگهداری طولانی مدت زندانیان سیاسی در قرنطینه زندان برای شکستن شخصیت زندانی و توهین به وی میباشد. این انتقال در حالی رخ میدهد که انتقال زندانیان به زندان رجایی شهر کرج بیشتر جنبه فشار مالی و معنوی به خانواده ها رادارد زیرا که طی مسافت طولانی و هزینه تماس تلفنی ( تماس از کرج به تهران – تماس از نوع برون شهری به حساب میاید ) در این شرایط بالاتر میرود و همچنین نوع برخورد ماموران زندان رجایی شهر کرج با خانواده های سیاسی بسیار توهین امیز میباشد. بارها خانواده در زمان ملاقات با تفتیش های توهین امیز و الفاظ رکیک و توهین به مقدسات مواجه شده اند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید