خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه خواجه‌نصیر در سال‌روز بازداشت میلاد اسدی

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه خواجه‌نصیر در سال‌روز بازداشت میلاد اسدی

خبرگزاری هرانا – به دنبال بیانیه‌ی اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه خواجه‌نصیر در سالروز بازداشت میلاد اسدی، دانشجوی دربند، گروهی از دانشجویان این دانشگاه روز سه‌شنبه نهم آذرماه، دست به تجمع زده و با در دست گرفتن عکس‌هایی از میلا اسدی- که پیش‌تر در بیانیه دانشجویان «شرف و آبروی دانشگاه خواجه نصیر» نامیده‌ شده بود- و سر دادن شعارهای «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «مرگ بر دیکتاتور» و خواندن سرود یار دبستانی، حمایت خود را از این دانشجوی در بند اعلام داشتند.

به گزارش بامدادخبر، دقایقی پس از آغاز این تجمع، نیروهای حراست دانشگاه و نیز ماموران اطلاعاتی که از ابتدا در اطراف تجمع کنندگان بودند با حمله به دانشجویان، عکس‌ها و پلاکاردها را پاره و میزی را که بر روی آن عکس‌های میلاد اسدی چسبانده شده بود به میان دانشجویان پرتاب کردند اما دانشجویان با اهمیت ندادن به این حرکت با خواندن سرود یار دبستانی به تجمع خود خاتمه دادند.

گفتنی است از صبح روز گذشته حضور نیروهای حراست و اطلاعات در اطراف و داخل دانشگاه مشهود بود بطوری که بسیاری از دانشجویان را از لحظه‌ی ورود به دانشگاه تهدید به بازداشت و احضار به کمیته انضباطی می‌کردند. همچنین پس از برگزاری این تجمع، نیروهای امنیتی با تماس تلفنی با منزل برخی از فعالین این دانشگاه خانواده این دانشجویان را تهدید کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید