خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۰ ساعت ۸:۳۵:۲۹

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته و زخمی شدن سه دانش‌آموز در مریوان بر اثر انفجار بمب

کشته و زخمی شدن سه دانش‌آموز در مریوان بر اثر انفجار بمب

خبرگزاری هرانا – سحرگاه دیروز (سه‌شنبه ۹ آذر ۸۹)، بر اثر وقوع انفجار یک شیئ مشکوک در شهر مریوان سه دانش آموز کشته و زخمی شدند. این حادثه در ایستگاه مینی بوس سرویس مدرسه در محله‌ی “موسک ۲” مریوان رخ داده است و بر اثر آن یک کودک ده ساله بنام جمال امینی فرزند محمدامین کشته و دو نفر دیگر بنامهای ساوان الیاسی فرزند ناصح کلاس دوم و سیدآریا شیخ‌الاسلامی فرزند فرزاد کلاس پنجم زخمی شدند که حال هردوی آنها وخیم گزارش شده است. هر ۳ تن دانش‌اموز مدرسه غیرانتفاعی سینا هستند.

بنا به گزارشها و اظهارات مستقیم شاهدان عینی که بدست کردیش پرسپکتیو رسیده است، این انفجار در ایستگاه مینی بوس سرویس مدرسه در محله‌ی “موسک ۲” این شهر هنگامی رخ داده است که این ۳ کودک بدلیل سرمای شدید تا آمدن مینی بوس گرد یک سطل زباله که آتش می گیرد جمع شده‌بودند، که به ناگاه شیئی در داخل آن منفجر می‌شود.

 

محمد کیانی فرماندار شهرستان مریوان در مصاحبه‌ای با سایت دولتی فارس نیوز خاطرنشان کرد: هنوز دلیل انفجار شیء مشکوک مشخص نشده و دستگاه‌های ذیربط در حال بررسی زوایای این حادثه هستند.

هفته ی گذشته نیز برخی از منابع خبری کردستان و تعدادی از رسانه‌های نزدیک به اصولگرایان، اعلام کردند ۲۹ آبانماه در چهارراه واقع جاده روستای قار به کمربندی بهشت محمدی سنندج، انفجار دو بمب در فاصله چند دقیقه باعث زخمی شدن دو نفر شد. خبری که فعالان مدنی ساکن سنندج، در مصاحبه با روز آن را رد کردند.

درماه‌های گذشته کردستان شاهد یک درگیری نظامی بین نیروهای مسلح ناشناس و نیروهای انتظامی مستقر در میدان اقبال شهر سنندج بود که در نتیجه‌ی آن پنج نفر کشته و نه نفر زخمی شدند. یک هفته پیشتر، در ۳۱ شهریورماه نیز بر اثر انفجار یک بمب صوتی در مراسم رژه‌ی نیروهای ارتش در مهاباد، بیش از ده نفر کشته و نزدیک به ۸۰ نفر زخمی شده بودند

شایان ذکر است که صبح دیروز نیز بین ساعت ۷ تا ۸ دو نفر از اساتید فیزیک دانشگاه بهشتی تهران که عازم محل کار خود بودند توسط افراد ناشناس مورد سوء قصد قرار گرفتند. بر اساس این گزارش، در ترور اول دکتر مجید شهریاری عضو هیئت علمی دانشگاه بهشتی به قتل رسیده و دو نفر همراه وی مجروح شده اند. در ترور دوم دکتر فریدون عباسی دوانی دیگر استاد دانشگاه بهشتی در میدان نزدیک این دانشگاه در اقدامی مشابه مورد سوء قصد قرار گرفت که بلافاصله متوجه موضوع شده و از محل حادثه می گریزد. این استاد دانشگاه و همراه وی در این حادثه جان سالم به در برده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید