خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۰ ساعت ۸:۰۶:۴۰

    خانه  > زندانیان  >  بلاتکلیفی عبدالرضا تاجیک روزنامه نگار زندانی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات

بلاتکلیفی عبدالرضا تاجیک روزنامه نگار زندانی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات

خبرگزاری هرانا – عبدالرضا تاجیک، روزنامه نگار ،فعال ملی -مذهبی و عضو کانون مدافعان حقوق بشر در طول یکسال و نیم گذشته سه بار بازداشت شده است .

او یک بار پس از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر و بعد از ۴۴ روز با قید وثیقه آزاد شد . دومین دستگیری وی پس از حوادث عاشورای سال گذشته بود. این روزنامه نگار باز هم به مدت دو ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر برد تا سپس به قید وثیقه آزاد شد . دستگیری سوم تاجیک روز ۲۲ خرداد سال ۸۹ اتفاق افتاد که از آن زمان تاکنون این روزنامه نگار همچنان زندانی است .

به گزارش سحام نیوز، با اینکه مسوولان قضایی ماه گذشته به خانواده تاجیک خبر دادند که او در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیر عباسی به زودی محاکمه خواهد شد اما تاکنون زمان دادگاه او نیز مشخص نشده است و او کاملا بلاتکلیف در بند امنیتی ۲۰۹ زندانی است . بندی که در آن شرایط کاملا امنیتی است و زندانی برای کوچکترین حرکت، حتی استفاده از دستشویی نیز باید از زندانبان اجازه بگیرد و همواره از چشم بند استفاده کند .زندانیانی که به مدت طولانی در این بند محبوس هستند دچار مشکلات روحی و جسمی می شوند .

خانواده و همکاران تاجیک که این روزها نگران وضعیت او هستند، می پرسند چرا او مانند دیگر زندانیان سیاسی به بند ۳۵۰ یا دیگر بندهای عمومی زندان اوین منتقل نمی شود ؟

پروین تاجیک، خواهر عبدالرضا تاجیک نیز به خاطر پی گیری وضعیت برادرش و مصاحبه با رسانه های خارجی به دلیل نگرانی از وضعیت او که به طرز عجیبی در یک سال و نیم گذشته سه بار بازداشت شده است به یک سال و نیم زندان محکوم شد .

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، خواهر تاجیک را به اتهام «اقدام تبلیغی علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به یک سال و نیم زندان محکوم کرد.

این در حالی است که هیچ‌گونه ابلاغیه کتبی و رسمی مبنی بر تشکیل دادگاه به پروین تاجیک ابلاغ نشده بود و تنها به احضار تلفنی خواهر این روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر کفایت کردند که پس از حضور خانم تاجیک در دادگاه، قاضی مقیسه وی را محاکمه و همان زمان هم حکم زندان وی را صادر کرد.

عبدالرضا تاجیک در کودکی پدر و مادرش را از دست داده است و به همین خاطر خواهرش همواره وضعیت او را پی گیری می کند. او زمانی که از هتک حرمت برادرش در زندان خبر داد بارها به دادسرای اوین احضار شد . تنها جرم وی دفاع ازحقوق قانونی برادرش به عنوان یک زندانی بوده است. او اکنون با قرار کفالت آزاد است .

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید