خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ممانعت قاضی صلواتی از پذیرش وکالتنامه وکیل دکتر ابراهیم یزدی

هرانا؛ ممانعت قاضی صلواتی از پذیرش وکالتنامه وکیل دکتر ابراهیم یزدی

خبرگزاری هرانا – در آستانه برگزاری دادگاه دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت ازادی ایران و سالمندترین زندانی سیاسی جهان در شانزدهم آذرماه، قاضی صلواتی از پذیرش وکیل این پرونده خودداری کرد .

به گزارش هرانا، در پی تعیین وقت دادرسی جهت رسیدگی به اتهامات دکتر ابراهیم یزدی، فریده غیرت ششم آذر به عنوان وکیل رسمی ایشان و به منظور ارایه وکالتنامه امضا شده از سوی دکتر یزدی پس از مراجعه به شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب، با خودداری قاضی صلواتی و عدم پذیرش وکالتنامه روبرو شد.

صلواتی به بهانه آن که شخص دیگری می بایست وکیل این پرونده شود، از پذیرش وکیل رسمی دکتر یزدی خودداری کرده که این اقدام باعث افزایش نگرانی ها در خصوص روند دادرسی و امکان ارایه دفاعیات قانونی می شود. طبق اصل سی و پنجم قانون اساسی و مقررات آیین دادرسی کیفری، در همه دادگاه ها افراد خق دارند حداقل دو وکیل انتخاب کنند. یادآوری می شود خانم غیرت تا کنون در پرونده های مشابهی در همین شعبه به عنوان وکیل بدون هیچ مشکلی حضور داشته است.

ده ها نفر از فعالان سیاسی داخل و خارج کشور در روزهای اخیر نسبت به وضع سلامت دکتر یزدی ابراز نگرانی کرده و نسبت به روند غیر قانونی و غیراخلاقی بازداشت و محاکمه دکتر یزدی – وزیر امور خارجه دولت موقت و عضو شورای انقلاب –  اعتراض کرده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید